Dom na skarpie z pięknym widokiem

  O inspiracji

  Klient, z którym już kiedyś współpracowało Studio Reaktor przy renowacji mieszkania w Břevnovie, znowu się odezwał. Wtedy zaskoczył architektów kreatywnością. Wpadł na takie pomysły, jak łóżko na tłokach podnośnika z przyczepy tira. Tym razem zadanie było większe i znów pełne wspaniałych eksperymentów, które lubią architekci.

  Dom na skarpie

  Najpiękniejszym elementem całej działki jest widok na Loděnický potok ze zboczem porośniętym drzewami liściastymi. Spadzista działka pozwoliła na usytuowanie na terenie dwukondygnacyjnego domu tak, aby był dostępny z obu poziomów. nowoczesna STODOŁA ma kształt prostokąta z kalenicą skośną zorientowaną wzdłuż obrysu. Podjazd pod skarpą kończy się wiatą parkingową na 2 samochody. Od strony południowej do domu dobudowano jasny taras z miejscem na grilla.

  Wnętrze

  Do domu, możemy dostać się górą, bądź dołem. Na każdym piętrze znajduje się sypialnia i łazienka. Południowa część domu jest dwukondygnacyjna z częścią dzienną, kuchnią, jadalnią i gabinetem. Na piętrze można wejść do ogrodu z basenem. Szeroka lukarna umożliwia panoramiczny widok na naturę.

  Materiały

  Przy doborze materiału kierowaliśmy się życzeniami klienta. Beton, stal i i blachodachówka w kolorze antracytu. Elewacja wykonana jest z modrzewia syberyjskiego.

  Lokalizacja: Czechy
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Partner

  Inspiracja

  Piotr Frankowicz