Dom położony jest w południowo-wschodniej części Berlina

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

70 kilometrów od Berlina, na pięknej działce tuż nad jeziorem Scharmützelsee, stoi weekendowy dom, który został zaplanowany tak, by można w nim było mieszkać znacznie dłużej.
Nieruchomość należy do okręgu miasta Bad Saarow i jest ostatnią działką budowlaną na tutejszym planie zagospodarowania przestrzennego. Od tyłu zamyka ją skraj lasu, a w pobliżu jest tylko jeden sąsiad. Cała działka ma 24 m szerokości i 130 m długości. Dom stanął w jej najwyższym punkcie, 9 m nad poziomem wody, dzięki czemu oferuje wspaniałe widoki na taflę jeziora i jego okolice.nowoczesna STODOŁA łącznie z dachem, to samonośna konstrukcja ze wzmocnionego betonu. Jest wyprofilowana od zewnątrz pasami, które były częścią szalunku. Okna są elementem konstrukcji budynku, a ulokowano je tak, by pozwalały nawiązać relacje z pięknym otoczeniem.

Niewielki kąt na prostokątnym planie domu sprawia, że jego bryła nie jest tylko klasyczną wersją domu z dachem dwuspadowym. Pozwala on też bardziej zaskakująco tworzyć przestrzeń na górnym piętrze, gdzie wszystkie ściany i sufity są obite sklejką, która tworzy tu bardziej intymną, domową atmosferę.
Parter nie ma ścian nośnych. Dzięki czemu jest to duża przestrzeń, z przeszkleniami po obu stronach, które łączą wnętrze z naturalnym otoczeniem domu. Tutaj dominują odsłonięte, betonowe powierzchnie, a przestrzeń pozwala na swobodną konfigurację, zależnie od sezonu i potrzeb.

Szukając wolnostojącej wanny zajrzyj do RIHO

Lokalizacja: Bad Saarow-Strand, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA