Dom o dwóch twarzach

Michael Goorevich Kristian Alveo
Partnerzy

O inspiracji

Niedawno zakończono stylową rekonstrukcję domu z lat 50. w Nashville w stanie Tennessee. Wykorzystano drewno pozyskiwane w sposób zrównoważony. To wszystko, aby uzyskać świetlistą, nowoczesną metamorfozę tego klasycznego domu. Projekt „Dom o dwóch twarzach”, nazwany na cześć wyrazistych, kontrastujących charakterów elewacji, jest pomysłem miejscowego architekta, Michaela Goorevicha.

Należący do młodej pary dom pierwotnie miał być pełnowymiarowym projektem i budową nowego domu. Jednak konsultacje z zespołem architektów zaowocowały decyzją o renowacji istniejącego domu. Zminimalizowało to wpływ na środowisko poprzez zmianę przeznaczenia istniejącej konstrukcji. Frontowa strona nieruchomości, zwrócona w stronę ulicy, pozostaje wierna klasycznej estetyce rancza z połowy wieku. Pokryta białą cegłą i dużymi oknami, które łączą właścicieli domów z ich naturalnym otoczeniem. Z tyłu ciąg wykuszy ciągnie się przez całą długość domu. Łączy to spektakularną współczesną kuchnię z ogrodem i krajobrazem poza nim.

W celu renowacji wnętrza domu podniesiono jego dwumetrowe sufity, wykorzystując niewykorzystaną przestrzeń na poddaszu. Dodano duże, nowe otwory okienne, aby pomieszczenia mieszkalne mogły korzystać ze zwiększonego naturalnego światła i pięknych widoków. Projekt podzielono na etapy. Przyszła rozbudowa obejmie taras z basenem i pawilon dodany do układu domu.

Łatwe zarządzanie z Grenton Smart Home

“Dom o dwóch twarzach” to idealne połączenie estetyki, funkcjonalności i innowacyjnych rozwiązań. Ranczo to znakomity przykład panującej harmonii między współczesnym stylem życia a tradycyjnym wdziękiem. Do tak nieszablonowego wystroju świetnie wpasowałyby się klasyczne drewniane Touch Panele od Grenton Smart Home, przez które łatwo byłoby zarządzać m.in.. temperaturą, oświetleniem czy roletami.

Lokalizacja: Nashville, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home