Dom w formie przybudówki STODOŁY

PPA Philippe Ruault
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Działka, na której stoi ten wyjątkowy dom leży w dolinie rzeki Adour de Lesponne w górskim regionie Hautes-Pyrénées. Dom znajduje się na skraju płaskiego pastwiska i opiera się o strome zbocze. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się pięknymi widokami zarówno na dolinę, jak i znajdujące się w okolicy szczyty górskie. Wcześniej stała tu kamienna STODOŁA, która została punktem wyjściowym dla nowego projektu.

Wakacyjna oaza

Stara STODOŁA to wspomnienie z czasów, kiedy miejsce to było wykorzystywane w celach rolniczych. Teraz budynek zamieniono w uroczy wakacyjny domek. Jakość i sposób przebudowy to wynik ogromnego szacunku dla rodzimej architektury tego typu zabudowań. Są one też wyrazem wielkiej wrażliwości zarówno właścicieli, jak i architektów, którzy uhonorowali tym projektem wiejskie otoczenie i zachowali autentyczny, wyjątkowy charakter tego miejsca.

Nowoczesna przybudówka

Zadaniem architektów z firmy PPA było stworzenie przybudówki dla istniejącej, zmodernizowanej już STODOŁY. W przybudówce powstały nowe przestrzenie mieszkalne wraz z pomieszczeniem gospodarczym i garażem. Specyfikę nowej konstrukcji zakorzeniono zarówno w naturalnym otoczeniu, jak i charakterze samej STODOŁY. Nowy budynek powstał po stronie południowej działki. Wsunięto go pod naturalną warstwę ziemi. Dzięki temu ukryto go w taki sposób, że nie zaburzył okolicy i nie zdominował starej STODOŁY.

Lokalizacja: Francja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt