Projektowanie domu to podróż, a ten projekt jest tego przykładem

Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Projektowanie domu to prawdziwa podróż, a ten projekt jest tego najlepszym przykładem.

Firma ARCHITECTUREPUBLIC z Nowej Zelandii otrzymała zlecenie stworzenia koncepcji domu w wiejskim otoczeniu, z panoramicznym widokiem na morze. Projekt miał łączyć budynek nie tylko z istniejącym krajobrazem i widokami, ale przede wszystkim miał nawiązywać do zamiłowań i charakteru jego przyszłych mieszkańców.

Praca nad tym projektem była dla architektów złożoną podróżą przez wszystkie etapy procesu projektowego, w którym integralną rolę odgrywali przyszli właściciele domu. Na etapie prac koncepcyjnych klienci i architekci wymieniali się pomysłami, omawiając je i wybierając najlepsze. Ten etap pozwolił stworzyć idealnie dopasowaną odpowiedź na wciąż ewoluujące oczekiwania klientów.

Przestrzenie w tym domu, który ma charakter nowoczesnej STODOŁY, łączą się ze sobą pod kątem funkcjonalności i charakteru. W każdym miejscu czerpiąc korzyści z pięknego otoczenia, które tworzy kontekst tego domu. Każdy kąt oferuje zachwycające widoki, które zmieniają się, kiedy przechodzi się z jednego miejsca w inne. Podwójna wysokość niektórych pomieszczeń oraz przestrzeń na antresoli tworzą charakter loftowy w głównej części dziennej domu, ale to kuchnia wraz z jadalnią zostały zaprojektowane jako centralne miejsce spotkań domowników i gości.

Ten projekt to doskonały przykład efektów, jakie przynosi partnerstwo architektów i klientów. W tym przypadku wspólnym celem było stworzenie nowoczesnego domu „na miarę”. To minimalistyczny, ale jednocześnie ciepły i przytulny dom – dom, który spełnia marzenia co najmniej jednej rodziny.

Lokalizacja: Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA