Fot. Paul Massey | Arch. Henri Fitzwilliam-Lay, TA Darcy Braddell and Humphrey Deane

Renowacja domu w stylu georgiańskim -elegancja, historia i nowoczesność

Właściciele georgiańskiego domu z 1936 roku z widokiem na South Downs zlecili projektantowi Henriemu Fitzwilliam-Layowi stworzenie rodzinnego wnętrza, które łączy elegancję z funkcjonalnością. Dom zaprojektowany przez TA Darcy Braddella i Humphrey Deane’a przeszedł pełną transformację, aby dostosować się do potrzeb nowoczesnej rodziny z trójką dzieci.

Fot. Paul Massey | Arch. Henri Fitzwilliam-Lay, TA Darcy Braddell and Humphrey Deane

Parter został przearanżowany, tworząc elegancką amfiladę, a na górze dziewięć sypialni wyposażono w łazienki. Przekształcono oryginalną kuchnię w jadalnię, a nową kuchnię ulokowano w dobudówce z dwuspadowym dachem i drzwiami Crittall. Detale, jak szwedzki piec na drewno czy płytki Artorius Faber, podkreślają wyjątkowy charakter domu.

Fot. Paul Massey | Arch. Henri Fitzwilliam-Lay, TA Darcy Braddell and Humphrey Deane

Salon jest jasny i przestronny, z ciepłymi ścianami, oryginalnym kominkiem i meblami, w tym lakierowanym kredensem z lat 70. Przytulna jadalnia z tkaniną „Inca Vertical Stripe” i mosiężnym barem dodaje przestrzeni wyjątkowego stylu. Na piętrze stworzono główną sypialnię z dwiema łazienkami i garderobami oraz bibliotekę z galerią, pokrytą egzotycznymi wzorami „D Rajput Fantasy” od Iksel Decorator Arts.

Fot. Paul Massey | Arch. Henri Fitzwilliam-Lay, TA Darcy Braddell and Humphrey Deane

Dzięki harmonijnemu połączeniu nowoczesnych elementów z historycznymi detalami, dom zachowuje swój oryginalny charakter, jednocześnie spełniając współczesne potrzeby rodzinne. W każdym pomieszczeniu czuć historię i osobisty styl właścicieli.