DoMa Gallery – efektowne połączenie starego i nowego

Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Każdy, kto stał się właścicielem działki ze starymi zabudowaniami rolniczymi stanął przed ważnym wyborem. Zburzyć? Przekształcić? A może zainwestować i zaryzykować renowację? Tak było i w tym przypadku. Stara, amerykańska STODOŁA dzięki interwencji Inwestorów i architektów zyskała nowe życie.Nadając niemal zupełnie zrujnowanej STODOLE nową tożsamość i cel, pracownia W Architecture połączyła przeciwieństwa. To co historyczne z nowoczesnym, a nieprzejrzyste z przezroczystym, tworząc tym samym prywatną galerię sztuki DoMa Gallery i pomieszczenia dla gości.

Pierwszym wyzwaniem była stabilizacja zachwianej, nadszarpniętej zębem czasu konstrukcji. Pomogła w tym niewątpliwie kamienna podstawa budynku. Po tym etapie pracownia przeszła do dodawania elementów nadających całości nieco nowoczesności. Tak oto pojawiły się liczne przeszklenia, w tym wsparta na stalowych palach szklana „skrzynia” będąca podstawą dla tarasu. Ten efektowny dodatek podkreśla kontrast pomiędzy czystą szklaną objętością a surowym, wernakularnym charakterem STODOŁY.

Położenie STODOŁY na pograniczu gruntów uprawnych i lasu jest jej niewątpliwym atutem. Goście, dla których na ok. 300 m2 parterze przygotowano pokoje, kuchnię oraz siłownię mają zatem możliwość do wypoczywania na łonie natury i korzystania z jej dóbr.

Renowacje to Twój konik? Tutaj znajdziesz ich więcej!

Lokalizacja: Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA