Dorset

Coffey Architects
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Londyńskie studio Coffey Architects ukończyło dom w Dorset w Wielkiej Brytanii, który naśladuje grupę obłożonych drewnem STODÓŁ aby wtopić się w otaczający krajobraz. Postawiono go w miejsce dawnej zrujnowanej posiadłości.

Położony na szczycie wzgórza z widokiem na miejsce światowego dziedzictwa kulturowego Wybrzeża Jurajskiego. Aby mieć minimalny wpływ na widoki na obszar dom zaprojektowano tak, aby miał skromny profil wykończony prostymi materiałami. „Istniejący dom się rozpadał” – mówi architekt. „Konstrukcja była niestabilna, a materiały były w tak złym stanie. Po rygorystycznej ocenie dotyczącej konieczności modernizacji w pierwszej kolejności zdecydowano, że właściwym rozwiązaniem będzie rozbiórka”.

Pierwotny dom był skromnym, parterowym domem drewnianym. Dlatego dla sąsiadów i planistów ważne było, aby nowy dom nie narzucał się terenowi. Nachylona strona domu, a także prośba klienta o „autonomiczne” przestrzenie, doprowadziły do podzielenia domu na trzy oddzielne bryły przypominające STODOŁĘ. „Podzieliliśmy dom na trzy bryły, aby rozbić skalę i poprawić powiązanie z sąsiednimi budynkami” – wyjaśnia studio. Te trzy bryły umożliwiły również wyrównanie poziomów podłóg ze zboczem wzgórza, co doprowadziło do minimalnych nakładów na wykopy. Znajdują się one jeden za drugim. Dzięki temu dom wydaje się mniejszy niż w rzeczywistości.

Smart Panele od Grenton Smart Home

Architektura w pełnej harmonii z naturą – Modern Barn w malowniczym Dorset to prawdziwa perła, która z urokiem odzwierciedla atmosferę starych, drewnianych stodół, perfekcyjnie wkomponowując się w otaczający krajobraz.

Wybierając Grenton Smart Home, dodatkowo można by nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter, dzięki eleganckim Smart Panelom z drewna. Panel te z łatwością zastąpiłyby dowolne sterowniki, obejmując kontrolę nad oświetleniem, roletami, termostatem, wentylacją czy klimatyzacją.

Lokalizacja: Dorset, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home