Górski dom nad brzegiem jeziora Loch Duich

Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Ten piękny dom w niezwykłej lokalizacji na skraju jeziora Loch Duich oferuje wyjątkowe widoki zarówno na pasmo górskie Five Sisters, jak i na zamek Eilean Donan po drugiej stronie jeziora.Zaprojektowany i zbudowany we współpracy z naszymi z pracownią R.HOUSE projekt łączy w sobie zarówno nową budowę, jak i renowację. Punktem kulminacyjnym jest niesamowity widok przez szczyt ze szkła strukturalnego. Dunan Cottage to twórczo zaprojektowany współczesny dom nad brzegiem jeziora Loch Duich. Dom oferuje spektakularne widoki na jezioro i pasmo górskie Five Sisters of Kintail. Dom zapewnia przestronne, jasne i wygodne przestrzenie mieszkalne z otwartą przestrzenią wewnętrzną i zewnętrznym zagospodarowaniem terenu bezpośrednio z widokiem na linię brzegową.

Letterfearn to mała wioska na zachodnim brzegu jeziora Loch Duich, jednego z najbardziej malowniczych i romantycznych obszarów Highlands. Kyle of Lochalsh, gdzie most przecina wyspę Skye. Dunan Cottage zaprojektowano  we współpracy z właścicielem tak, aby jak najlepiej odpowiadał na jego pragnienia i potrzeby. Wspólnymi siłami udało się stworzyć pomysłowy współczesny dom, który wtapia się w otoczenie i wykorzystuje spektakularną scenerię. Wnętrze jest nasycone światłem, spektakularna szklana ściana w otwartym salonie, kuchni i jadalni wkomponowuje oszałamiający krajobraz do domu i daje niezakłócony widok na jezioro.

Naturalne materiały obejmują okładziny z drewna, odsłoniętą kamieniarkę i podłogi z drewna dębowego. Obszary komunikacyjne i łazienki wyłożono łupkiem. W całym budynku zastosowano wysokiej jakości armaturę. Projekt pozwala na łatwe przekształcenie garażu i części wypoczynkowej w kolejną sypialnię.

Dom czerpie korzyści z doskonałej wydajności cieplnej, wykorzystując najnowsze standardy izolacji i urządzeń oszczędzających energię. Na dachu zamontowano panele słoneczne, które wraz z dużymi przeszkleniami maksymalizują zysk słoneczny.

Lokalizacja: Letterfearn, Szkocja
Tekst: nowoczesna STODOŁA