Projekt ukierunkowany na oszczędność i ekologię

THE DRAUGHTING COMPANY MARINA MATTHEWS
Kategorie: Domy ekologiczne
Partnerzy

O inspiracji

Ten dom z Queenstown to świetny przykład jak zbudować coś niewielkiego, ale ambitnego.

Właściciele wiedzieli, że chcą, by ich dom był bardzo ekologiczny i oszczędny, więc trzymali się swojej wizji nawet kosztem rozmiarów. Właściwości ekologiczne tego domu, jak również wykończenie wnętrz i sprytne wykorzystanie przestrzeni, sprawiają, że ten budynek rzeczywiście jest szczególny. To idealny, przytulny, ale wciąż przestronny dom dla młodej rodziny.Kto

W domu mieszkają: Laura (32 lata), Robbie (32 lata), Boston (4 lata), Monty (1 rok) i labrador Kota. Laura Shallcrass jest artystką i grafikiem i to właśnie ona stworzyła logo strony Build me. Robbie Dick ma swoją własną firmę architektoniczną o nazwie The Draughting Company i wie sporo nie tylko o projektowaniu, ale też o prowadzeniu budowy.

Cel

Zbudować ciepły, energooszczędny dom za przystępną cenę, który będzie ekologiczny. Istotnym założeniem było też stworzenie studia do pracy dla Laury i Robbiego na antresoli.

Projekt

Dom w stylu stodoły z antresolą, o powierzchni około 100 m2. Dom miał mieć dwie główne sypialnie, jeden otwarty salon oraz kuchnię, jedną łazienkę oraz studio/trzecią sypialnię. Kiedyś w planach jest też budowa garażu.

Zasady zrównoważonego projektu były szczególnie istotne dla właścicieli. Chcieli, by budynek spełniał tak dużo warunków ekologicznych i energooszczędnych, jak tylko było to możliwe. Byli gotowi zrezygnować z większej powierzchni i garażu, aby trzymać się swych założeń. Projekt narysował Robbie, który dzięki swym wcześniejszym doświadczeniom, wiedział, jak zabrać się do pracy.

Koszt

250 tysięcy dolarów (budowa w 2013 r.)

Działka

Para kupiła działkę na przedmieściach Queenstown o nazwie Lake Hayes Estate. Aż 60 procent działki to stromo zakończony brzeg, ale Robbie i Laura zdecydowali się na zakup, ponieważ cena była dla nich przystępna. Poza tym czuli się tu jak na wsi, mieli piękne widoki i sporo słońca.

Jeżeli również chcesz zbudować ekologiczny i energooszczędny dom, zajrzyj tutaj.

Lokalizacja: Queenstown, Nowa Zelandia

Tekst: nowoczesna STODOŁA