Elegancki wygląd, uzupełniony o naturalny krajobraz

Partnerzy

O inspiracji

Ta zagroda w Nukerke we Wschodniej Flandrii została przekształcona w piękną nowoczesną STODOŁĘ. Dzięki położeniu we flamandzkich Ardenach i panoramicznym oknom można podziwiać piękny widok.

Belgijska firma architektoniczna Sito-architecten całkowicie przekształciła gospodarstwo. Zaimplementowali okna na bocznej ścianie, które sięgają dachu. Aby wpuścić do domu jeszcze więcej światła, zastosowano świetliki.Przez okna widzimy taras wokół domu na równi z otaczającą go trawą. Zapewnia to płynne przejście między domem a otaczającą naturą. Dzięki balkonowi z tyłu możesz jeszcze lepiej cieszyć się widokiem.

Na zewnątrz widzimy również sidingi aluminiowe i listwy drewniane. Nadają one budynkowi współczesny wygląd. Mimo eleganckiego wyglądu dom nadal uzupełnia naturalny krajobraz.

Zewnętrzna część budynku zapewnia bardzo dobrą izolację, aby utrzymać w domu komfortową temperaturę. Parter ma układ otwarty. Widzimy, że biel jest podstawowym kolorem w całym pomieszczeniu. Akcenty zestawiono z czernią i bordo. Widać te kolory na siedzeniach, dywanie i ścianie przy schodach.

Najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniej temperatury w domu są jednak pompy ciepła. Nic nie stoi na przeszkodzie by w domu było nawet i 30 stopni Celsjusza. Odpowiednio dobrana pompa ciepła nie będzie miała problemów z dostarczeniem potrzebnej energii. Ważne jest, by poinformować o swoich potrzebach specjalistę dobierającego pompę, bo możliwe że przy wyborze mocy urządzenia będzie musiał wziąć nasze upodobania pod uwagę.

Pompy ciepła NETSU są urządzeniami bardzo ekonomicznymi i ekologicznymi w użytkowaniu i jest to jedna z ich głównych zalet. Oczywiście, podkręcając termostat z żądaniem wyższej temperatury w domu potrzebujemy więcej mocy i obciąży to naszą pompę bardziej, jednak to nie od niej w głównej mierze zależy możliwość utrzymania ciepła w domu. Najwięcej zależy od samego budynku.

Lokalizacja: Nukerke, Wschodnia Flandria, Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA