ELL House

Marco Ortalli Architect Marcello Mariana
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

ELL House to minimalistyczna rezydencja położona w Carugo we Włoszech. Pragnieniem klientów, młodego małżeństwa z córką, był dom z betonu. Zdecydowano się na usytuowanie bryły równolegle do małej drogi gminnej. Przylega ona do dozwolonej przez prawo miejskie granicy zabudowy w kierunku parku.

Budynek zajmuje całą działkę w kierunku poprzecznym. Ekspozycja jest wschodnio-zachodnia, z dwiema dużymi przestrzeniami (salon, jadalnia, kuchnia, kominek oraz druga część do pracy i garaż) . Od strony zachodniej znajdują się trzy sypialnie, a od wschodniej część usługowa (łazienki, pralnia). Dwa pokoje przelotowe mają żelbetowe ściany i odsłonięte dachy. Natomiast w części usługowej i sypialniach ściany są otynkowane, a sufit obniżony. Korytarz ma ściany nośne z piaskowanego betonu. Otwory są różne na czterech fasadach; mały i kwadratowy od strony wschodniej (obszar usługowy) z wyjątkiem otworu wskazującego wejście; zawsze kwadratowy, ale większy dla trzech sypialni na zachodzie, które również wychodzą na długie okno, które oświetla zasady przejścia salonu / jadalni. Na dwóch północnych i południowych elewacjach umieszczono industrialne okna szklane. Przestrzenie wewnętrzne są podzielone na część publiczną i prywatną, z objętościowego punktu widzenia, materiałów i wykończeń.

Inteligentne panele ścienne

Włoski dom z betonu. Taki właśnie powstał w Garugo. To tu nowoczesność łączy się z tradycją. Wystrój wnętrza to przede wszystkim szlachetne materiały, takie jak: skóra, drewno, metal. Do tego wnętrza idealnie pasowałyby drewniane Touch Panele od Grenton Smart Home. Są to ośmio- lub czteroprzyciskowe dotykowe panele ścienne wyposażone w czujnik temperatury. Mogą zastąpić wszystkie włączniki w danym pomieszczeniu, a każde pole może realizować aż 4 niezależne funkcje.

Lokalizacja: Carugo, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home