Everden

StudioAC Doublespace Photography
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Everden to rezydencja jednorodzinna. Celem było stworzenie miejsca dla rosnącej rodziny, które mogłoby wspierać ich pragnienia. Miał być dla nich miejscem schronienia. Zadanie polegało na stworzeniu domu, który byłby wyjątkowy i osobisty dla właścicieli domów. Bez skrupułów współczesny, a jednocześnie nawiązujący do tradycyjnych idei „domu”. Potem nastąpiła trzypiętrowa forma, czytana jako ułożone w stos pudełka, niosąca motyw „domu” w całym wnętrzu.

Podczas gdy dwuspadowy dach jest jedną z kwintesencji ikon „domu”, architekci byli zainteresowani wyniesieniem tego zjawiska poza motyw do doświadczenia przestrzennego. Zdefiniowało to narrację w całym projekcie. Przestrzeń dwuspadowa na poziomie trzecim odnosi się do linii dachu. Zdecydowano jednak, że parter, często relegowany do przestrzeni sześciennej, powinien być również wyposażony w ekstruzję szczytową, wzmacniając wrażenie „domu” we wspólnych przestrzeniach mieszkalnych. Łączyło to materiałowy kierunek, który podkreślałby trójwymiarowe układanie w stosy i zataczanie, które bawi się definicją między formą, przestrzenią i motywem.

Dom Everden kładzie duży nacisk na doświadczenie przestrzeni, pozwalając na elastyczność dzięki materialnej ekspresji. To podejście było integralną częścią pracy ze strategią budżetową klienta i tezą. Stworzyć projekt, który ma wpływ, nie będąc pobłażliwym. Dom ma zewnętrzną okładzinę z blachy falistej – trwałej, niedrogiej i znajomej. Materiał jest uwydatniony dzięki precyzyjnym detalom poziomów i parapetów. Wszystko aby stworzyć iluzję ułożonych w stos pudeł. Podobnie wnętrze skupia się na jednym krytycznym ruchu: spiczastym suficie. Dzięki temu inne szczegóły stały się drugorzędne, a przez to opłacalne.

Dom Everden to eksploracja tematu, motywu i doświadczenia przestrzennego. Jest zarówno zabawna, jak i poważna. Projekt ma na celu przekroczenie cienkiej granicy między architekturą akademicką i eksploracyjną. Jednocześnie jest zdatny do zamieszkania, użyteczny i ponadczasowy. To była trajektoria w myśleniu projektowym StudioAC. Szczególnie w odniesieniu do rozwoju logiki przestrzennej, która wykracza poza typowe oczekiwania i stara się umożliwić programowi zdefiniowanie objętości.

System Inteligentnego Domu

Jednorodzinna rezydencja Everden to dom z dużą przestrzenią, minimalistycznym i eleganckim wystrojem stworzony z myślą o powiększającej się rodzinie. Tu właśnie idealnie sprawdziłby się system Grenton Smart Home, który pilnowałby domu, dając poczucie bezpieczeństwa. Drewniany Touch Panel harmonijnie wtapiałby się w minimalistyczną i elegancką estetykę wnętrza.

Lokalizacja: Toronto, Kanada

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home