Fot. Benjamin A. Monn | Arch. Buero Philipp Moeller

Renowacja farmyw Fürstenfeldbruck

Renowacja farmy z 1890 roku w powiecie Fürstenfeldbruck w Niemczech koncentruje się na reorganizacji rozkładu, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnej struktury, w tym więźby dachowej. Projekt obejmuje zróżnicowanie wnętrz, dostosowując przestrzeń do potrzeb czteroosobowej rodziny, a jednocześnie zachowując charakter wiejski.

Fot. Benjamin A. Monn | Arch. Buero Philipp Moeller

Wnętrza dzienne, jadalnia, oraz mały pokój na parterze i pierwszym piętrze pozostają w dużej mierze niezmienione, szczególnie w kwestii struktury salonu, drzwi, lamp i mebli, co pozwala utrzymać tradycyjną aurę. Z drugiej strony, w kilku pokojach pojawiają się nowoczesne elementy – starannie dobrane kolory, duże panele ścienne oraz minimalistyczne tapety, które wprowadzają kontrasty.

Fot. Benjamin A. Monn | Arch. Buero Philipp Moeller

Fascynujące przestrzenne kontrasty stworzone zostały dzięki połączeniu dawnej obory i mieszkania, szczególnie w otwartych przestrzeniach. W konstrukcji wykorzystano czarną stal, drewno oraz deski dębowe, które kształtują przestrzeń. Naturalne materiały, subtelne kolory oraz dbałość o detale mają na celu uzyskanie harmonii. Powłoka budynku, mimo kompleksowej renowacji energetycznej, niemal nie uległa zmianie, zachowując wiejski charakter obiektu.