Farmhouse Renovation

BENJAMIN A. MONN
Partnerzy

O inspiracji

Renowacja farmy wzniesionej w 1890 roku w powiecie Furstenfeldbruckkoncentruje się na reorganizacji rozkładu przy zachowaniu struktury podstawowej, zwłaszcza więźby dachowej, a przede wszystkim stworzenie zróżnicowanych i atmosferycznie wnętrz pokoi oferuje bardzo szczególny doświadczenie życiowe dla czteroosobowej rodziny.

W celu zachowania typowego charakteru wiejskiego, obejmującego strefy użytkową dzienną, jadalnię, mały pokój na parterze i pierwszym piętrze, salon struktura pozostaje w dużej mierze niezmieniona. Z jednej strony stare obiekty, takie jak drzwi, lampy lub meble pozwala utrzymać aurę. Z drugiej strony w kilku pokojach pojawia się zdecydowanie nowoczesna architektura, używając starannie dobranych kolorów, dużych paneli ściennych i delikatnych tapet.

Fascynujące kontrasty przestrzenne są tworzone przez połączenie dawnej obory i mieszkania zwłaszcza w otwartych podłogach aż do strychu. Elementy z czarnej stali, oryginalne lub odnowione czy też drewniana konstrukcja, piaskowana tylko tam, gdzie to było nieuniknione, a wykonane na zamówienie naoliwione deski dębowe do siedmiu metrów długości i nowe oprawy, kształtują strukturę przestrzenną.

Naturalne materiały i powierzchnie, subtelne kolory i oczywista miłość do szczegółu są fuzją starych i nowych dążą do osiągnięcia jednego celu – harmonii. Ten naturalny wygląd charakteryzuje również powłokę budynku, która prawie nie została zmieniona, pomimo kompleksowej rekonstrukcji i renowacji energetycznej, dzięki czemu zachowana zostaje wiejski charakter.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: Buero Philipp Moeller
Foto: Benjamin A. Monn
Tekst: nowoczesna STODOŁA