Farmhouse Renovation

Buero Philipp Moeller Benjamin A. Monn
Kategorie: Renowacje Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Renowacja farmy wzniesionej w 1890 roku w powiecie Furstenfeldbruck skoncentrowała się na reorganizacji rozkładu. To wszystko przy zachowaniu struktury podstawowej, zwłaszcza więźby dachowej. Projekt zakładał także stworzenie zróżnicowanych wnętrz pokoi. Oferuje to bardzo szczególny doświadczenie życiowe dla czteroosobowej rodziny.

W celu zachowania typowego charakteru wiejskiego, obejmującego strefy użytkową dzienną, jadalnię, mały pokój na parterze i pierwszym piętrze, struktura salonu pozostaje w dużej mierze niezmieniona. Obiekty, takie jak drzwi, lampy lub meble pozwalają utrzymać daną aurę. Z drugiej strony w kilku pokojach pojawia się nowoczesna architektura ze starannie dobranymi kolorami, dużymi panelami ściennymi i minimalistycznymi tapetami.

Fascynujące kontrasty przestrzenne stworzono poprzez połączenie dawnej obory i mieszkania, zwłaszcza w otwartych przestrzeniach. Elementy z czarnej stali, drewniana konstrukcja i deski dębowe kształtują strukturę przestrzenną. Naturalne materiały i powierzchnie, subtelne kolory i oczywista miłość do szczegółu dążą do osiągnięcia jednego celu – harmonii. Ten naturalny wygląd charakteryzuje również powłokę budynku, która prawie nie została zmieniona, pomimo kompleksowej rekonstrukcji i renowacji energetycznej, dzięki czemu zachowana zostaje wiejski charakter.

Lokalizacja: Furstenfeldbruck, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA