Flowers Winery

Walker Warner Douglas Friedman
Partnerzy

O inspiracji

„Doświadczenie Flowers Winery jest całkowicie kalifornijskie”. Projekt oddaje hołd historii ziemi, jednocześnie podnosząc każdy element. Ponowne wyobrażenie sobie serii prostych budynków przemysłowych, nowych ścieżek i powiększonych ogrodów zapewnia idealne otoczenie, w którym można delektować się szczególnie dobrym winem.

Gaj sekwoi prowadzi do efektownego budynku z ciemną, poplamioną fasadą. Kontrast światła i cienia odbija się w pionowych liniach drewnianej bocznicy, tworząc motyw, który odbija się echem w całej posiadłości, od winorośli po wąskie poręcze schodów. Zarówno wino, jak i krajobraz mają bogatą złożoność. Winnice rozciągają się na szczyty grzbietu Sonoma, gdzie w letnim słońcu rosną winogrona. Rezultatem są powściągliwe wina w stylu burgundzkim, które śpiewają w kieliszku. Goście proszeni są o zwolnienie tempa i podziwianie otoczenia. Chociaż w pomieszczeniach zamkniętych znajduje się wiele zachęcających enklaw do odkrycia, budynek pełni rolę portalu do ogrodu, gdzie ściany z ubitej ziemi i oplatające się pnącza zaczynają przemawiać do terroir.

„Doświadczenie ujawnia się powoli – każdy krok jest ułożony choreograficznie i buduje się nawiązując do poprzedniej części, aby podkreślić kontrasty i powiązania” mówi Mike McCabe, partner w Walker Warner.

Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA