Forest Villa V66

Kabaz Bertram Beerbaum
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Forest Villa V66 znajduje się na przestronnym terenie w lesie na obrzeżach Laren. To bardzo wygodne i przyjemne miejsce, które można poczuć już po przekroczeniu bramek.

Wyjątkowa współpraca

Właścicielem tej posiadłości jest współzałożyciel firmy Kabaz, Bertram Beerbaum. Sam mówi o sobie jako „najtrudniejszym kliencie 2021 roku”. Przebudowa jego domu ostatecznie zamieniła się w fascynującą symbiozę między klientem a wykonawcą, z projektantem wnętrz jako dyrektorem.

Dom, który pochodzi z 1956 roku, miał zostać znacznie powiększony. Przez chwilę architekci rozważali wyburzenie istniejącego domu, aby postawić zupełnie nowy budynek. Stworzenie pożądanej liczby metrów kwadratowych przy jednoczesnym zachowaniu planu strefowego wymagało sporo wyobraźni. Dom stoi daleko na działce, jakby dopiero co wynurzył się z lasu. Dzięki zastosowaniu ogromnych szklanych ścian od strony ogrodu można podziwiać otoczenie od wewnątrz. Natura nie może być bliżej: trawa i drzewa stykają się z oknami. Dom jest zbudowany w taki sposób, że ma się niesamowitą ilość prywatności; nie widać sąsiadów.

Wnętrze pasujące do osobowości klienta

W kwestii umeblowania klientowi zależało na skromnym klimacie i wyglądzie, by pasował do jego osobowości. Zawsze wybiera spokój, jeśli chodzi o sytuację mieszkaniową, woli nie mieć krzykliwej i okazałej przestrzeni. W ten sposób staje się domem, w którym można naprawdę być razem. Do wyposażenia i wykończenia każdego detalu użyto pięknych, luksusowych materiałów. To były decyzje, które starannie rozważano przez długi czas. Na przykład rozdzielnica jest nowoczesna, ale oparta na przełącznikach z bakelitu z czasów budowy tego domu. W sypialni i łazience ściankę szafki wykonano z wąskich listew drewnianych, a każda listwa została pokryta zamszem. Ogromna robota, ale wynik jest ekscytujący w połączeniu z uchwytami szafek rogowych. Zaskakujące elementy można znaleźć w całym domu, zwłaszcza jeśli chodzi o technologię. Najnowsze gadżety automatyki domowej; telewizor chowany w meble i drzwi w stylu Jamesa Bonda;

Wszystko w Forest Villa V66 przyczynia się do dobrego samopoczucia. To jest coś, co Bertram Beerbaum chce przywoływać we wszystkich swoich projektach, w tym we własnym domu. Zawsze ma na uwadze kilka rzeczy, takich jak klimat i akustyka. Zdecydowano się na twardą podłogę, ale nie chciano, aby stała się ponurym pudłem rezonansowym, więc stworzono również sufit akustyczny. Kazano położyć włókno sizalowe pod sufitem, a osoba, która je zainstalowała, zastanawiała się, czy klient zwariował. Niemniej efekt jest powalający. Połączenie sufitu z odsłoniętymi drewnianymi belkami jest piękne, a akustyka fantastyczna.

Lokalizacja: Laren, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt