Gapfohl

Bernardo Bader Architekten Gustav Willeit
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt miał wizualizować prosty styl życia – minimalistyczny i oszczędny, w którym wszystko wymaga czasu. Nacisk natomiast położony jest na najważniejsze w życiu rzeczy, takie jak relacje, poczucie górskiego powietrza czy niespieszność.

Dom stoi pewnie jako samotny budynek na pochyłym tarasie od strony południowej. Z jednej strony, aby cieszyć się wspaniałymi widokami, z drugiej strony, aby zminimalizować wpływ na nieruchomość, dom usytuowano daleko w stronę górnej granicy działki i starano się, aby bryła domu była jak najbardziej kompaktowa.

Łącznie osiemdziesiąt metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej jest zgodne z koncepcją zmniejszonego modułu mieszkalnego ze świadomie zminimalizowanym wyposażeniem. Funkcje dzienne, spanie i gotowanie łączą się w jednym pomieszczeniu, oddzielna jest jedynie łazienka. Łóżko z widokiem na okolicę, sofa i fotel do czytania przy kominku oraz taras zachęcają do relaksu. W pełni przeszklony od strony południowej dom oferuje szerokie widoki na górską sylwetkę doliny Walser Valley naprzeciwko. Dom zbudowany jest w całości z litego drewna. Zewnętrzną powłokę budynku stanowią również nieprzycięte deski modrzewiowe o różnych szerokościach.

Lokalizacja: Laternser Tal, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA