Garden Street Residence

  O inspiracji

  Ten niewielki domek w Austin w USA łączy czysty modernizm ze starymi regionalnymi budowlami, takimi jak stodoły i stajnie, których wciąż jest pełno w wiejskich rejonach Teksasu. Cedrowe obicie, widoczne drewno oraz stalowe ramy i okna nadają budynkowi surową estetykę, podczas gdy starannie dobrane detale, duże okna i czyste linie nawiązują do najważniejszych cech modernizmu.Ręcznie zrobione schody rezydencji zostały zbudowane na miejscu ze stali i drewna sosnowego. Stalowe ramy okien wyprodukowano dwie mile dalej i pomalowano proszkowo. Podłoga niższego piętra to betonowa płyta, a na wyższym poziomie wykończono ją surowym drewnem. Estetyka wnętrza łączy elegancję, wydajność oraz surowość konstrukcji budynku.
  Dekoracje wewnętrzne również podkreślają przestrzeń w ten sam prosty sposób, co sam projekt. Zgodnie z takim założeniem, paleta kolorów jest bogata i głęboka, a dodatki są minimalne. Zaokrąglenia nadają przestrzeni miękkości, a książki i błyszczące ozdoby dodają wnętrzu kolorów.
  Wnętrze przypomina industrialny nowojorski loft, podczas gdy budynek z zewnątrz przywodzi na myśl rustykalne budowle wiejskich okolic Teksasu.

  Lokalizacja: Austin, USA
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Partner