Górna Chata- życie w górach było naszym powołaniem

Partnerzy

O inspiracji

Górna Chata w Ochotnicy Górnej położona jest w Gorcach, górach gdzie panuje specjalny mikroklimat, a powietrze jest czyste nawet zimą. Tu świat zwolnił i czasem zatrzymał się na dobre, dając miłośnikom Natury piękne szlaki turystyczne, często dzikie i nieprzeludnione. To właśnie w Gorcach serce zabiło nam szybciej. Poznajcie naszą historię i miejsce, które z miłością stworzyliśmy dla Was.

Początek pięknej historii…

Jesteśmy pięcioosobową rodzinką, razem tworzymy i prowadzimy to miejsce. W 2004 roku mając po 20 lat wyprowadziliśmy się z Bydgoszczy w Bieszczady. Od zawsze wiedzieliśmy, że nasze życie związane jest z Naturą. Spakowaliśmy nasze dotychczasowe życie w kilka kartonów i razem z półrocznym synkiem ruszyliśmy ku przygodzie. W 2007 roku kupiliśmy starą bieszczadzką chatę i tam stworzyliśmy nasze pierwsze miejsce do którego zapraszaliśmy Gości na wypoczynek z dala od miast.

W 2013 roku już z trójką dzieci ruszyliśmy dalej w Gorce, zawsze marzyliśmy by mieszkać wysoko i z pięknymi widokami. Gorce dały nam to wszystko. Duże gospodarstwo daje nam wiele możliwości rozwoju. Kochamy tworzyć, więc tu w Górnej Chacie spełniamy się każdego dnia. Zajmujemy się nie tylko przyjmowaniem Gości, ale też tworzymy drewniane, artystyczne meble i ozdoby. Nasze chaty są dziełem naszych rąk, artystycznym wyrazem tego co w sercu nam gra. Jesteśmy Wege, kochamy zwierzęta i wiemy, że ich bliskość służy człowiekowi, dlatego mieszka tu 5 koni huculskich, 2 kozy, 2 alpaki, 3 koty i 3 Pirenejskie Psy Górskie oraz Goldenka Jana.

Dlaczego właśnie tutaj?

Gorce to część Karpat gdzie można cieszyć się nie tylko pięknymi widokami na Tatry, ale także spotkać dziką zwierzynę, czy napić się wody prosto z górskiego potoku. Znajdziecie tutaj 4 wieże widokowe na które warto się przejść o każdej porze roku. Wiele ścieżek przyrodniczych, prawdziwa górska bacówka z kulturowym wypasem owiec.

W niedalekiej odległości jest Zalew Czorsztyński z dwoma zamkami Niedzica i Czorsztyn. To doskonałe miejsce wypadowe na żagle, rowery wodne, kajaki czy supy. Wzdłuż jeziora biegnie malownicza trasa rowerowa Velo Dunajec, która łączy Gorce z Pieninami. Nasza Chata, mimo że położona na odludziu znajduje się w niedalekiej odległości miejsc takich jak Beskid Sądecki. Blisko jest nawet w Tatry, do Zakopanego to tylko godzinka drogi autem. Zimową porą znajdziecie w odległości do 30 minut kurorty narciarskie, takie jak Czorsztyn Ski, Białka Tatrzańska, Bukowina i inne. Tamtejsze źródła termalne zachęcają do relaksu po aktywności na stoku.

Wiele atrakcji zapewnimy Wam na miejscu! W sezonie zimowym możecie cieszyć się naszym prywatnym lodowiskiem. Zarówno duzi, jak i mali Goście mogą u nas  zaznać przyjemności jaką jest obcowanie ze zwierzątkami. Zjazdy na sankach, jabłuszkach itp. to dla nas zimowa codzienność. Mali turyści z radością poskaczą także na siatko- trampolinie. Na miejscu posiadamy także Gorącą Banię, w której będziecie mogli ogrzać swoje ciało, jednocześnie wzrok nasycając przepięknymi widokami. Jest wiele atrakcji o których opowiemy Wam na miejscu. Z wielką przyjemnością pokażemy Wam jak wygląda prawdziwe życie w górach.

Dowiedz się więcej o Górnej Chacie i zajrzyj tutaj.