Guemes Island Bunkhouse

SHED Architecture & Design Dain Susman
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Położony na wyspie z widokiem na kanał Bellingham, Guemes Island Bunkhouse to dwupiętrowy obiekt będący ukłonem w stronę przeszłości. Rustykalny, a jednocześnie nowoczesny domek piętrowy ma stać się pamiątką rodzinną dla przyszłych pokoleń, aby móc cieszyć się rodzinnymi wakacjami.

Czerpiąc inspirację z rustykalnych korzeni kabin, zewnętrzną stronę pokryto dwoma rodzajami bejcowanej na czarno bocznicy. Goście przybywają przez przednią werandę, która otwiera się na kompaktowy parter z aneksem kuchennym, wbudowanym biurkiem i łazienką. Drewniane schody prowadzą mieszkańców na drugie piętro. Na najwyższym piętrze znajduje się wbudowana część wypoczynkowa w kształcie litery U pod ukośną ścianą z okien. Na obu końcach otwartej przestrzeni spotkań znajdują się miejsca do spania dla gości.

Zlikwidowano najpierw suchą studnię przed zainstalowaniem systemu odprowadzania wody. Nowy system szamba znajduje się z dala od terenów zalewowych, co gwarantuje, że podnoszący się poziom morza nie wpłynie na dom.

Lokalizacja: Guemes Island, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA