Guest Pavilion, czyli geometryczny pawilon dla gości w środku lasu

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Zadanie architektów z firmy This is Arquitectura polegało na stworzeniu osobnego miejsca dla gości, który będzie stał w pobliżu głównego domu właścicieli. Lokalizacja to piękny, choć trudny, mocno nachylony i zalesiony teren w rejonie Sa Tuna w Hiszpanii.Architekci postanowili stworzyć prosty, czysty kształt domku dla gości, wstawiając minimalistyczną sześcienną konstrukcję w sam środek lasu. Ingerencję w otoczenie chcieli ograniczyć do minimum, sprawiając raczej wrażenie, jakby nowa konstrukcja stała tam w zasadzie od zawsze.

Pawilon w rzeczywistości definiuje litera „U”, którą wykonano przy zastosowaniu stali korten. Wokół niej powstała przesłona z listew, które tworzą idealne schronienie zapewniające prywatność. Całość to miejsce, które bez wątpienia sprzyja kontemplacji.

Główne wejście do budynku znajduje się na poziomie ziemi i wygląda jakby wchodziło w grunt. Kiedy wejdzie się do środka, po betonowych schodach wychodzi się do samego pawilonu. Miejsce to jest zaprojektowane jako jedna przestrzeń. Salon łączy się z sypialnią, a w jednym rogu znajduje się łazienka. Ściany od wschodu, południa i zachodu są całkowicie przeszklone, a osłonę przed słońcem zapewniają przesuwane ekrany z listwami ze stali korten. Fasada północna ma bardziej kontrolowane otwory w bryle budynku, które doświetlają łazienkę oraz schody wejściowe.

Lokalizacja: Sa Tuna, Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA