Zabawa poziomem Harbour Heights Residence

Omar Gandhi Architect GREG RICHARDSON PHOTOGRAPHY
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Pokryta cedrem, minimalistyczna nowoczesna STODOŁA, położona na zboczu wzgórza w sąsiedztwie portu Inverness i stawu MacIsaac’s Pond, wychodzi na miasto Inverness i cieszące się uznaniem pole golfowe Cabot Links. Projekt o nazwie Harbour Heights Residence wyszedł spod ołówka Omar Gandhi Architect.

Od strony głównej drogi Harbour Heights Residence zaprezentowano jako parterowy budynek z prostopadłym garażem. Z przeciwnej strony wyłoniono opadające w dół wzgórza drugie piętro z nowoczesnego szkła i rzeźbionej okładziny cedrowej. Wejście znajduje się na drugim poziomie wraz z głównymi pomieszczeniami mieszkalnymi, które obejmują salon, jadalnię i kuchnię.

Główną klatkę schodową Harbour Heights Residence otaczają dwie przeszklone kondygnacje. Niższy poziom obejmuje sypialnie i pokój rodzinny. Główna sypialnia jest wyparta z głównej, liniowej bryły szczytowej i pokryto z trzech stron szkłem, co zapewnia doskonały widok.

Pokoje dziecięce wykończono w jasnych, zabawnych kolorach, które emanują z dojrzałej, nowoczesnej, cedrowej formy domu. Salon i jadalnię oddzielono zmianą poziomu i centralnym paleniskiem. Komin kominkowy rozciąga się w górę przez okazałą przestrzeń stropu katedry.

Okładzina zewnętrzna składa się z zachodniego czerwonego cedru w trzech formach – gontów na dachu i górnym poziomie oraz dwóch szerokościach desek na niższych poziomach.

Lokalizacja: Inverness, Canada
Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

MULTIKO Architektura Okien