Haus P

Gangoly & Kristiner Architekten David Schreyer Paul Ott
Partnerzy

O inspiracji

Zrealizowany przez firmę Gangoly & Kristiner Architekten „Haus P” to nowoczesna STODOŁA, która łączy w sobie tradycyjny i współczesny design, zlokalizowana w górzystym, zalesionym stanie w południowej Austrii. Powierzchnia projektu opiewa na 330 metrów kwadratowych.

Konstrukcja autorstwa Gangoly & Kristiner Architekten składa się z głównego budynku, który dzieli się na cztery aneksy, które formalnie były odrębnymi budynkami gospodarczymi. Stara STODOŁA została zaadaptowana na garaż i magazyn, natomiast budynki stajni przeprogramowano na pensjonat i basen. Przybierając tradycyjną archetypową formę, dwuspadowe dachy zbudowano przy użyciu kombinacji drewnianej sidingu i cegły, podczas gdy parter ma ekspansywne przeszklenia, dzięki czemu otoczenie zewnętrzne wydaje się częścią domu.

Bogactwo Haus P tkwi w charakterze detali ilustrowanych materiałem i formą, które zostały wykorzystane w sposób maksymalizujący ich walory estetyczne i użytkowe. Przestronne wnętrze nieustannie wychodzi na rozległą okolicę. Przestrzenie ogólnodostępne zorganizowano na niższych kondygnacjach, natomiast sypialnie znajdują się na drugim poziomie i wkomponowane są w formę dwuspadowego dachu.

Lokalizacja: Styria, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA