Haus W

Modersohn & Freiesleben Architekten Parnerschaft Sebastian Schels
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Młoda rodzina wróciła do wsi swoich dziadków, gdzie powstał ich nowy dom. Atrakcyjność okolicy stanowią wzgórza z zamkami i szlakami turystycznymi wzdłuż dawnej granicy wewnątrzniemieckiej. W samej wiosce znajduje się dawny zamek na wodzie, imponujący kamienny kościół i domy ze szczytami.

Lokalny wykonawca robót budowlanych zbudował solidną konstrukcję, na miejscu był także stolarz. To prosty dom, cegła i stolarka, cegły izolacyjne z warstwą jasnego, trwałego, niewymagającego konserwacji czerwonego klinkieru z Miśni, widoczna konstrukcja dachu. Uszczelniony jastrych łączy płynące pomieszczenia. Niska technologia i materiał rzędowy.

Nowy budynek ma wiele funkcji: 3 sypialnie, 3 łazienki, gabinet nadzorczy i część dzienną z miejscem do pracy, a wszystko to pod dachem pokrytym czerwoną dachówką. Ściśle mówiąc, pod trzema dachami, które łączą się w jeden dom. Razem fragmenty domu tworzą dziedziniec. Tam, gdzie jeden z nich się cofa, znajduje się taras, na którym można odpocząć. Trzy domy do zamieszkania i pracy, każdy z własnym charakterem. Skrzydło sypialne z galeriami do sypialni dziecięcych, tutaj dach wygina się w górę do punktu, okap staje się kalenicą. W centralnym domu znajduje się galeria do zabawy lub pracy, w zależności od pory dnia. Pokój ten oferuje dużo przestrzeni, dwie kratownice otaczają komin, a kominek stanowi centrum pomiędzy kuchnią, salonem i jadalnią.

Lokalizacja: Ringgau, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA