Hayloft

ANDREY AVDEENKO
Partnerzy

O inspiracji

Ten pełen inspiracji loft znajduje się w Kijowie, stolicy Ukrainy, a jego obecna wersja została zaprojektowana przez firmę Loft Buro.

Przestrzeń mieszkalna „Hayloft”, która teraz nazywana jest „strychem na siano”, powstała w opuszczonym, nigdy wcześniej niezamieszkanym, komercyjnym budynku, który miał jednak ogromny potencjał do stworzenia prawdziwego mieszkalnego loftu. Po dwóch latach prac, prowadzonych pod kierownictwem architektów z firmy Loft Buro, odnowiono dach, fasadę oraz dokonano wszelkich niezbędnych przeróbek wewnątrz budynku. Położono wszelkie potrzebne rury i przewody, stworzono tarasy i ogrody, a cały budynek stał się wyjątkową, nowoczesną przestrzenią mieszkalną, która wyposażona jest w najnowocześniejsze technologie oraz ekologiczne rozwiązania.Projekt nie zakończył się jednak na swej praktycznej stronie i z ogromną uwagą wykończono wszystkie loftowe wnętrza. Całemu procesowi towarzyszyło wyszukiwanie pasujących do projektu antyków i różnego rodzaju dzieł sztuki. Niektóre z tych antyków stały się wręcz symbolem nowej przestrzeni „Hayloft”, kształtując panującą w apartamencie unikatową atmosferę.

Cały projekt „Hayloft” opowiada o tradycji i wspomnieniach, pokazując możliwość zachowania historii i tworzenia legend, którym towarzyszą wartości rodzinne, kreatywność oraz sztuka stająca się filozofią życia.

Lokalizacja: Kijów, Ukraina
Tekst: nowoczesna STODOŁA