Heavenly Highlands

Casalvolone Arquitectura Andrés García
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Otoczona bujną przyrodą Kostaryki spektakularna rodzinna rezydencja oferuje doskonałe połączenie nowoczesnej architektury oraz tradycyjnych technik i materiałów budowlanych. Dom, którego elegancka czarna fasada harmonijnie komponuje się z naturalnym otoczeniem, wyróżnia się jako chłodne i zacienione schronienie dla jego mieszkańców. W projekcie posadzono ponad 300 drzew, aby przyczynić się do ochrony przyrody. Dzięki temu nieruchomość wtopi się w roślinność i stanie się prawdziwym sanktuarium.

Podłogi wykonane z „Mozaiki” i „Terrazos” zapewniają artystyczny akcent i odzwierciedlają bogate dziedzictwo kulturowe i tradycje regionu. Ciepły i przytulny wystrój wnętrz z drewna, materiału cenionego ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość, tworzą domową i relaksującą atmosferę. Rozległe panoramiczne okna pozwalają cieszyć się naturalnym otoczeniem i zapewniają spokojny azyl od zgiełku dnia codziennego. Dodatkowo użycie betonu licowego, charakterystycznego dla większości prac architekta, dodaje nowoczesności i niepowtarzalnego charakteru. W tym przypadku osiągając idealną równowagę z drewnem domu.

Meble kuchenne, łazienkowe, drzwiowe i szafy wykonane przez lokalnych rzemieślników są hołdem dla lokalnego rzemiosła i talentu. Na terenie posiadłości znajduje się również dobrze prosperujące gospodarstwo rolne, w skład którego wchodzą ogrody warzywne, drzewa owocowe oraz zwierzęta hodowlane.

Lokalizacja: San José, Kostaryka
Tekst: nowoczesna STODOŁA