Highlands House

Luke Moloney Architecture Tom Ferguson
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Highlands House, hojna rezydencja autorstwa Luke’a Moloney Architecture, położona jest na wspaniałych południowych wyżynach Nowej Południowej Walii.

Luke Moloney znał to miejsce na długo przed zatrudnieniem swojej praktyki do zaprojektowania domu. Klienci współpracowali z firmą z siedzibą w Surry Hills około 15 lat wcześniej, gdzie Luke był zatrudniony jako praktykant. Oryginalny projekt firmy, usytuowanej na szczycie wzgórza, obejmował minimalistyczną, estetykę, która wyraźnie kontrastowała z otoczeniem na zboczu wzgórza.

Zainspirowany zamiłowaniem klientów konstrukcją betonową i zamiłowaniem do architektury „STODOŁY przemysłowej”, Highlands House został pomyślany jako zespół pawilonów przypominających STODOŁY. To wszystko połączone rzeźbiarską przestrzenią galerii. Aranżacja domu skutecznie przełamuje jego rozległą powierzchnię, nadając przystępną ludzką skalę, z bryłami rozwijającymi się w miarę ich spotykania.

Konceptualnie dom jest prosty. Plan w kształcie litery Y obejmuje widoki we wszystkich kierunkach, zapewniając opcje osłoniętej przestrzeni zewnętrznej. Sypialnie wychodzą na wschód słońca, a pomieszczenia mieszkalne wypełniają się światłem zachodzącego słońca. Szerokie okna łączą wnętrza z horyzontem, a dwa duże kominy łączą pawilony końcowe i podkreślają fasadę. Tutaj delikatnie wyginający się betonowy kręgosłup łączy trzy STODOŁY domu, wszywając rzeźbę i sztukę w tkaninę domu.

Lokalizacja: Southern Highlands, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA