Hollow Brook BARN

Barr Build Shoot Factory
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Hollow Brook to sztandarowy projekt Barr Build, który pozwolił pokazać, do czego firma jest zdolna, gdy kończy się budżet. Hollow Brook Farm Barns jako projekt przebudowy cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ stanowił największe wyzwanie – całkowicie pusty arkusz, oprócz ogromnych ram konstrukcyjnych, na których firma naprawdę mogła odcisnąć swój ślad. Sam rozmiar STODÓŁ oznaczał, że było miejsce, aby przenieść STODOŁĘ na poziom wykraczający poza standardową rezydencję, dając elastyczność w dodawaniu luksusowych elementów, które nie zawsze są wykonalne w z góry określonym schemacie.

Chris Noonan – Hollow Brook project manager oraz dyrektor Barr Group – rozwija podstawy planowania i projektowania nowoczesnej STODOŁY. „Ostatecznie postępowaliśmy zgodnie z głęboko zakorzenionymi zasadami Grupy Barr. Skrupulatne planowanie (w tym przypadku aż do najdrobniejszego szczegółu, zanim łopata dotknęła ziemi), doskonałość kierowana projektem (dzielenie się wizją projektu ze wszystkimi, którzy nad nim pracowali) i najwyższe standardy budowy.

Zrównoważony aspekt budowy Hollow Brook

Zrównoważony rozwój był fundamentalną częścią etosu Barr Build, więc oczywiście możliwość zademonstrowania pełnych możliwości eko-konstrukcji była niesamowita dla Barr Build. Od ponownego wykorzystania materiałów, izolacji oraz zrównoważonych źródeł zaopatrzenia, aż po zastosowanie najnowszych zrównoważonych technologii, byli w stanie zminimalizować wpływ konstrukcji na środowisko i osiągnąć bardzo niski ślad węglowy. Wdrożone technologie odnawialne obejmują panele słoneczne, powietrzną pompę ciepła i system MVHR oraz, oczywiście, punkty ładowania samochodów elektrycznych. Masywna betonowa rama i jej fundamenty zostały ponownie wykorzystane, a materiały pozyskano z myślą o długowieczności, zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności za środowisko. Ponadto, w miarę możliwości, pracownicy i dostawcy pochodzili z okolicy.

Inspiracja dla konstrukcji i wykończeń Hollow Brook

„Zawsze wiedzieliśmy, że doprowadzenie STODÓŁ do etapu planowania będzie ogromnym wyzwaniem i długim procesem. Konsultacje ze strony Keitha Durhama z KD Design oznaczały, że mieliśmy pod ręką porady dotyczące głównego formowania konstrukcyjnego i planowania, ale potem byliśmy zdani na siebie” – mówi Chris Noonan. „Na początek czerpaliśmy inspirację z miejsc, które odwiedziliśmy i które pokochaliśmy; na przykład oszałamiająca francuska winnica była inspiracją dla dębowej antresoli i wprowadzenia zielonych pnączy do wystroju wnętrza”. Drewniana okładzina zewnętrzna stanowi kolejny oryginalny element. Inspirację Barr Build czerpali z oszałamiającej STODOŁY Caring Wood Barn autorstwa Macdonald Wright Architects, z zewnętrznymi częściami STODOŁY pokrytymi szorstkimi deskami z czerwonego drewna barwionego hebanem. Dzięki bezproblemowemu pokryciu dachów i ścian zewnętrznych tym samym materiałem byli w stanie stworzyć wrażenie jednej rzeźbiarskiej formy, zachowując jednocześnie jak najbardziej naturalną ogólną estetykę.

Innym uderzającym wykończeniem jest zastosowanie kostki brukowej z odzyskanego granitu w całym korytarzu i pod zewnętrznymi zadaszeniami. Zaangażowano kilku świetnych specjalistów. Polerowaną betonową podłogę z wykończeniem na zamówienie wykonał Lazenby Flooring, a dębową podłogę na antresoli i głównym apartamencie ułożono na zamówienie przez lokalną firmę Oakley Wood Timber.

Lokalizacja: Buckinghamshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt