Home Zandpad

Studio Modijefsky Maarten Willemstein
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

House Zandpad to XVII-wieczny budynek z rzeką po jednej stronie i sadem po drugiej. W poprzednich wcieleniach był to zajazd, piekarnia i kawiarnia. Zaowocowało to wieloma małymi pokojami rozmieszczonymi na różnych poziomach. Chęć przekształcenia go w nowoczesny dom rodzinny wymagała przebudowy od podstaw. Pozostała jedynie fasada z XVII wieku. Ponieważ nie było możliwości poszerzenia granic domu, Studio Modijefsky od początku zaangażowało się w zapewnienie maksymalnego wykorzystania potencjału przestrzeni dla rodziny kochającej ogrodnictwo i gotowanie.

Z myślą o krajobrazie

Małe pokoje zastąpiono otwartym projektem, który maksymalnie wykorzystuje widoki wokół domu. Zwieńczeniem tego jest szklana fasada sięgająca od podłogi do sufitu z tyłu. Ten oszałamiający widok odsłania sedno kreatywnej koncepcji: bujne, zielone pola otaczające Home Zandpad. Dołożono wszelkich starań, aby wydobyć ich naturalne piękno we wnętrzach. Okna rozmieszczono tak, aby zapewnić dopływ naturalnego światła o każdej porze dnia. Neutralna paleta kolorów uzupełnia zieleń, w niewielkiej gamie materiałów i kolorów, które tworzą spójne wnętrze z subtelnymi różnicami w pokojach i podłogach.

Zgodnie z koncepcją projektową, pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po wejściu do korytarza, jest ściana w odcieniu ciemnej butelkowej zieleni. Światło wpadające z tylnej fasady zachęca, aby skręcić za róg i wejść do serca domu: strefy gotowania i jadalni. Kuchnia to zachęcająca przestrzeń na otwartym planie z wyspą kuchenną. Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią obok szklanej fasady sięgającej od podłogi do sufitu. Wszystkie drzwi w fasadzie można otworzyć, dzięki czemu w letni dzień poczuje się jak w środku natury. W ciągu kilku sekund można wyjść na zewnątrz, aby podczas gotowania zebrać zioła z ogrodu.

Subtelna zieleń

Główną sypialnię i łazienkę wykończono w palecie subtelnych zieleni, dwóch odcieni drewna i ręcznie robionych płytek. W łazience zastosowano inną mieszankę lastryka niż w kuchni, z zielonymi, ciepłymi białymi i różowymi pastelowymi marmurami. W głównej sypialni niestandardowe drewniane szafki, wysokie lustro, rustykalny tynk i elegancka drewniana rama łóżka są uzupełnione lampkami po obu stronach łóżka.

Eleganckie, wykończone drewnem schody prowadzą na pierwsze piętro, na którym znajdują się dwie sypialnie dla dzieci, łazienka i toaleta. Studio Modijefsky chciało maksymalnie wykorzystać światło i wysokość, jakie zapewnia spadzisty dach. Kąt dachu pozwala na jasne akcenty na górze i dyskretne szafki pod spodem. Neutralna paleta kolorów w każdym pomieszczeniu poprawia wpadanie światła dziennego. Na podłodze zastosowano wąskie drewniane deski, aby stworzyć bardziej intymne wrażenie niż wylana podłoga na parterze. W łazience zastosowano bardziej wyrazistą paletę kolorów zielonych, nałożonych na różne płytki i umywalkę z lastryko.

Lokalizacja: Nieuwersluis, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA