Homestead – w wiejskim stylu Cape

Slee+Co. Architects
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

STODOŁĘ Homestead zlokalizowano na obrzeżach dobrze rozwiniętej dzielnicy Stellenbosch. Wyjątkowy teren posiadłości otwiera się całkowicie na majestatyczne góry Stellenbosch we wszystkich kierunkach. Miejsce to jest dość wymagającym obszarem podmokłym, z pięknym połączeniem z naturalnym strumieniem z trzcinami i dzikimi kwiatami.

Ten współczesny dom w wiejskim stylu Cape składa się na dwie STODOŁY – obie skierowane na północ z elementami łączącymi wokół centralnego dziedzińca. W jednej STODOLE znajdują się rodzinne sypialnie i główne pomieszczenia mieszkalne, które wychodzą na narożną werandę i basen. Południowa STODOŁA mieści osobisty gabinet, siłownię i garaże, z łazienkami dla gości na poddaszu. Kuchnia z francuskiego dębu i przylegająca do niej weranda z braai – grillem południowoafrykańskim – łączą dwie STODOŁY Homestead i tworzą najpopularniejsze miejsce spotkań w domu.

Bardzo nowoczesne podejście do architektury Cape Vernacular jest wyraźnie widoczne w przeskalowanych głębokich ścianach szczytowych, zewnętrznych klatkach schodowych, białych ścianach z ciemnoszarymi dachami z profili wiktoriańskich i lukarnami. Wykończenia wewnętrzne są proste i solidne. Doskonała mieszanka płytek klompje, drewnianych podłóg i bieli łazienek – wszystko to odzwierciedla wyrafinowanie i energię Homestead.

Lokalizacja: Stellenbosch, RPA
Tekst: nowoczesna STODOŁA