House C

Salvato Feijó Alexander Bogorodskiy
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

House C z widokiem na morze, położony jest w Viana do Castelo w Portugalii. Znajduje się w otoczeniu wiejskiego krajobrazu góry Santa Luzia oraz typowej architektury z granitu i drewna regionu Minho.

Pierwotnie obiekt zawierał centralny rdzeń i kilka przybudówek w stanie znacznego zniszczenia. Celem projektu była rekonstrukcja i rewitalizacja w oparciu o architekturę ludową i współczesną. Projekt czerpie inspirację z tradycyjnej architektury regionu Minho, wykorzystując takie materiały jak granit, drewno i żelazo. Dom wtapia się w otaczający krajobraz..

Wnętrze domu zaprojektowano tak, aby wykorzystać zróżnicowaną wysokość sufitu. Na parterze kuchnia ma strop z drewnianych belek. Salon z sufitem o podwójnej wysokości zwiększa natomiast wrażenie przestronności i jasności. Duże okno od strony południowej wpuszcza do pomieszczenia naturalne światło. Metalowe i drewniane schody prowadzą na antresolę na pierwszym piętrze, gdzie zaprojektowano dwa apartamenty wraz z przestronnym balkonem z widokiem na morze. Ta kompozycja szanuje geometrię oryginalnej bryły domu, przypominającej STODOŁĘ.

Lokalizacja: Viana do Castelo, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Salvato Feijó