House in Tsukawaki

Horibe Associates Yohei Sasakura
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Klient swoją pasję uczynił swym zawodem i ma kwalifikacje instruktora. Poprosił więc architektów z firmy Horibe Associates o zaprojektowanie nie tylko domu, ale też prawdziwej ścianki wspinaczkowej, którą będzie mógł wykorzystywać jako ściankę treningową dla siebie i swoich klientów.

nowoczesna STODOŁA ma nieco ponad 110 m2. Pomieszczenie ze ścianką przylega do salonu, dzięki czemu zabawę ze wspinaczki ma nie tylko ten, kto się wspina, ale też inne osoby w domu, które spędzają czas wspólnie w jednej przestrzeni. Naprzeciwko ścianki znajduje się również kuchnia z szafkami z dębu pochodzącego z Daisetsuzan w Hokkaido. Dębowe meble kryją urządzenia i naczynia kuchenne. Jedne z takich „kuchennych” drzwiczek mają jednak inne zastosowanie. Są one ukrytymi drzwiami do łazienki, którą architekci wtopili w meblościankę, ukrywając na życzenie klienta codzienne czynności, które zwykle w domach bardziej rzucają się w oczy.

Na drugim poziomie nowoczesnej STODOŁY znajduje się szeroki korytarz ze schowkami, który w razie potrzeby może stać się drugim salonem lub pomieszczeniem szkoleniowym.
Piękne, ale proste okna pozwalają spojrzeć na dalsze otoczenie także podczas wspinaczki. Całość ma charakter niezwykle prosty, wręcz minimalistyczny, jakby służyło swemu nadrzędnemu celowi, jakim w tym domu bez wątpienia jest pasja.

Lokalizacja: Japonia
Tekst: nowoczesnaSTODOŁA