House of Light rozświetla ekspresyjnością

Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Irańska propozycja futurystycznego budownictwa w postaci House of Light, czyli Domu Światła zarazem szokuje i zachwyca. STODOŁĘ ciężko nazwać nowoczesną, ponieważ futuryzm dalece wyprzedza nasze credo. Jednak, jeśli tak będzie wyglądać STODOŁA przyszłości – wejdźmy na pokład.Pomysłodawcą projektu jest Amin Moazzen – nie tylko projektuje on wprost wyjęte z następnej epoki bryły. Tworzy również ich wizualizacje, by jego wizja stała się jak najdokładniej odzwierciedlona. Projekt osadzono nad jeziorem, tak by na wodnej tafli mogła odbijać się zapierająca dech w piersiach gra świateł.

House of Light wywabia mrok

Jak mówi sam pomysłodawca, osoba mieszkająca w Domu Świateł może mieć mroczną osobowość, jednak bez dwóch zdań rozświetli ją blask House of Light.  Moazzen marzył o domu nad jeziorem, czekał na nadejście szalonego natchnienia, gdzie mógłby bryle rzucić wyzwanie nietypowej formy. Gdzie mógłby zaskoczyć projekt, odbiorców, jak i samego siebie. Kiedy kreślił krawędzie House of Light, frajda jaką mu serwował ten projekt, doprowadził do stworzenia dwuspadowego STODOŁOWEGO dachu, który staje się magicznie wklęsły.

Wyrafinowana całość ostrych krawędzi

Projekt zakłada część dzienną, która skrywa się pod dwuspadowym, charakterystycznie wklęsłym dachem, z kolei część sypialniana mieści się w trzech owalnych bryłach. Z kolei taras prowadzi wprost na pomost wręcz zwodzony, który rozchodzi się na trzy strony świata – czwartą, centralną, stanowi dom. Dom Świateł swoimi niespójnymi krawędziami tworzy wyrafinowaną całość. Trzeba dodać – niebagatelnych rozmiarów. Projekt zakłada przestrzeń aż 2000m2. Jednak tak popuszczone wodze fantazji muszą znaleźć swoje odzwierciedlenie w monstrualnym areale.

House of Light i jego ducha tworzą w głównej mierze światła – to one wpływają na jego niezwykłość. Dzięki nim krawędzie są podkreślone. Być może Wy, zainspirowani grą światłocienia projektu, skusicie się na takie zastosowania na własnym metrażu. W takim wypadku pomocne będzie Ramko i ich propozycje oświetleniowe.

Tekst: nowoczesna STODOŁA