HT Residence

Laney LA Joe Fletcher
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Położoną przy plaży w Kalifornii HT Residence o powierzchni 130 metrów kwadratowych zaprojektowało wielokrotnie nagradzane studio architektoniczne Laney LA. Punktem wyjścia projektu było stworzenie domu skupiającego się na ekologicznym stylu życia. „Od szczytowej sylwetki po pasywną wentylację, dom oddaje nostalgię za przeszłością dzięki zrównoważonym praktykom przyszłości” – mówi Laney LA.

Dzięki zewnętrznej elewacji ukazującej czyste linie i charakterystyczną formę szczytową, HT Residence rozciąga się na jeden poziom. Przestrzeń publiczna i prywatna programu znajdują się po przeciwnych stronach głównego wejścia. Płynące białe powierzchnie, sufity wyłożone jasnym drewnem i bryły o podwójnej wysokości zwiększają wrażenie przestronności, sprawiając, że przestrzeń wydaje się większa niż w rzeczywistości. Dom zawdzięcza swoje wypełnione światłem wnętrza licznym francuskim drzwiom i oknom, które otwierają się na patio z jadalnią, basen i prywatny dziedziniec.

W przeciwieństwie do minimalistycznej fasady, wnętrza emanują artystycznym duchem, z wyróżniającymi się elementami, w tym unikalnymi teksturami jak  portugalski bruk. Elementy te łączą się, tworząc nieoczekiwane i ponadczasowe doświadczenie życiowe.

Lokalizacja: Kalifornia, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt