HUS 2 to gotowy projekt modernistycznego domu z cegły

My Home by Milwicz Architekci

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Dom HUS 2, autorstwa pracowni My HOME, to parterowy dom idealny dla 4-osobowej rodziny. Budynek został podzielony na dwie strefy, dzięki czemu każdy domownik będzie czuł się w nim swobodnie.

Część dzienna składa się z kuchni z dużym oknem, które sprawi, że gotowanie będzie przyjemnością. Dodatkowo do kuchni przylega tzw. „brudna kuchnia”, która idealnie sprawdzi się nie tylko jako spiżarnia, ale zapewni również dodatkowe blaty robocze oraz przestrzeń na ukrycie sprzętów kuchennych. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwoli każdej gospodyni na utrzymanie porządku w otwartej części kuchennej. W części dziennej znajdują się również jadalnia i salon z wyjściem na zadaszony taras. Zadaszenie idealnie sprawdzi się jako bariera nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed deszczem. To świetne miejsce na popołudniowe spotkanie ze znajomymi przy grillu.

Część nocna składa się z 3 sypialni, w tym przestronnej sypialni master. Wszystkie sypialnie otwierają się sporymi przeszkleniami w stronę ogrodu, dodatkowo każda z nich ma osobne wyjście na biegnący wzdłuż całego domu taras. Sypialnia master posiada oddzielną garderobę oraz łazienkę. Wewnątrz domu nie brakuje miejsca na przechowywanie zgromadzonych skarbów oraz dużej, wygodnej pralni. Nieużytkowe poddasze z łatwością można przekształcić na dodatkowe miejsce do przechowywania sezonowych przedmiotów.

Na elewacjach dominuje cegła, która, w połączeniu z antracytowymi elementami, nadaje budynkowi nieco industrialny charakter. Spójny charakter domu zapewnia motyw cegły, powtarzający się w salonie. Tworzy on przytulny, ciepły klimat i nadaje ciekawy charakter wnętrzom. Dodatkowo forma „nowoczesnej STODOŁY” sprawdzi się w każdym krajobrazie, zarówno w podmiejskim otoczeniu, jak i w otwartej, górskiej przestrzeni.

Jeżeli marzy Ci się nieco mniejszy dom, zachęcamy do zapoznania się z projektem HUS 1.

Cena projektu:

4 000 zł