Island View Cottage

Whitten Architects Rob Karosis Photography
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Dwadzieścia lat temu firma Whitten Architects zaprojektowała dom dla rodziny na 30-hektarowej nadmorskiej farmie w mieście Yarmouth. W 2017 roku wrócili na miejsce, aby zaprojektować domek dla kolejnego pokolenia tej rodziny.

Lista życzeń klienta obejmowała dużo światła, wspaniałe widoki, otwarty plan, prywatny gabinet oraz przestrzeń do pracy w kuchni. Zaprojektowano przestrzenie mieszkalne na otwartym planie z kamiennymi i ceglanymi kominkami, zabytkowymi belkami stropowymi oraz podłogami z szerokich desek z odzyskanego drewna. Dom celebruje doświadczenie życia od wewnątrz do zewnątrz dzięki francuskim drzwiom, werandom, obszernym okapom i tarasom nad wodą.

Apartament główny na pierwszym piętrze jest niezależny od kuchni i przestrzeni rodzinnych. Obejmuje prywatny gabinet oraz taras z dala od codziennych zajęć. Apartamenty z sypialniami na drugim piętrze oferują wspaniałe widoki na wybrzeże. Oryginalny dom zaprojektowano z gontami, odpornymi na warunki atmosferyczne materiałami naturalnymi, ścianami z kamienia polnego, drewnianymi dachami. Nowy dom podąża śladem dzięki łatwym w utrzymaniu, wysokowydajnym materiałom.

Lokalizacja: Yarmouth, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA