Japońska tradycja

Akio Isshiki Architects Yosuke Ohtake
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Drewniany dom przy plaży wyremontowano na rezydencję i miejsce pracy projektantki oraz restaurację curry. Architekt zwrócił uwagę na różne wartości, takie jak użytkowanie, kultura i narodowość, czas i przestrzeń, miasto i dom, praca i życie. Odnowił przyziemny „wielonarodowy dom” poprzez ponowne zrozumienie korzeni i tła kulturowego oraz połączenie esencji obcych krajów z tradycyjnymi materiałami i technikami tego obszaru.

Podłogę gruntu wyłożono kafelkami, ponieważ obszar ten był kiedyś jego głównym producentem. Płytki te wykonano ręcznie, jedna po drugiej przez rzemieślników z Awaji. Ściana naprzeciwko morza na drugim piętrze to oskrobana ściana zmieszana z czerwonym tlenkiem żelaza. Jest to próba włączenia kolorowych murów każdego kraju do architektury w japońskim kontekście. To przestrzeń zarówno stara, jak i nowa. Nowo dodane materiały dobierano tak, aby wraz z upływem czasu poprawiać smak i sprawiać, że z upływem czasu zawsze będzie tutaj jeszcze piękniej.

Tutaj różne rzeczy, które otaczają dom, mieszają się ze sobą, zachowując ich witalność i esencję. W tym domu panuje atmosfera hojności jak morze, które przyjmuje wszystko i prowadzi świadomość tych tutaj poza horyzont.

Lokalizacja: Akashi, Japonia
Tekst: nowoczesna STODOŁA