Kolory elewacji – najnowsze trendy

Cedral

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Biel, szarość czy brąz zawsze znajdują swoje miejsce na elewacjach domów. Są to tzw. ever greeny, które nie wychodzą z mody. Jeśli jednak mowa o „greenach”, to zieleń, w tym dosłownym znaczeniu, coraz śmielej wchodzi do grupy kolorów, należących do obecnych trendów. Jakie jeszcze kolory znalazły się w tej grupie? Zobaczmy na przykładzie nowych kolekcji kolorystycznych desek elewacyjnych Cedral.

Nowa kolorystyka desek z włókno-cementu, czyli Expressive, Classic, Design i Natural, jest wynikiem dwuletniej współpracy ekspertów Cedral oraz kolorystów nad opracowaniem palety barw, która najlepiej zaspokoi potrzeby Klientów. Z kolei te potrzeby wynikają z trendów w budownictwie oraz ze stylu życia osób, wybierających elewację na swój dom.

Modułowość na przyszłość

Jeśli mowa o trendach w budownictwie, to jednym z nich jest modułowość. Domy buduje się tak, by w przyszłości móc je łatwo rozbudować, dostosować do nowych potrzeb. Dziś buduje się niewielki dom, mając na uwadze opcję jego powiększenia z biegiem czasu.

Deski elewacyjne Cedral doskonale wpisują się w ten trend, ponieważ montuje się je szybko, łatwo, więc przy rozbudowie budynku elewacja nie będzie kłopotliwym elementem spowalniającym realizację. Włókno-cement, z którego są wykonane to materiał bardzo trwały, więc „stara” cześć domu wykończona tym materiałem elewacyjnym nie będzie odbiegać wyglądem od nowej części. Kolejną zaletą jest możliwość tworzenia ciekawych kompozycji desek Cedral z innymi materiałami elewacyjnymi, jak np. tynk, cegła, drewno, kamień. Nowa kolorystyka desek od bieli do czerni, poprzez zielenie, niebieski, czerwień cegły, szarość łupka czy bazaltu, daje jeszcze większe możliwości efektownego zestawiania różnorodnych materiałów.

Home office, czyli praca bliżej natury

Z kolei coraz powszechniejszy obecnie styl życia, wynikający z popularności pracy w wersji home office lub hybrydowej, skłania do szukania w domu przestrzeni do pracy. Przestrzeni, która będzie cicha, spokojna, odizolowana od życia rodzinnego.

Ten styl życia powoduje w konsekwencji chęć rozbudowywania domów czy np. budowania obok domu oddzielnych małych biur. Jaki ma to związek z kolorystyką naszych desek? Otóż zgodnie z tym trendem budynki powinny być jak najlepiej wkomponowane w otoczenie, a tu elewacja ma istotne znaczenie. Dlatego nasza nowa paleta 21 kolorów jest tak skomponowana, by domy niemal wtapiały się w otaczający las, ogród, jezioro czy łąki.

Gdzie mieszkasz?

Lokalizacja, w której znajduje się dom, odgrywa istotną rolę w wyborze koloru elewacji. Mieszkając blisko lasu i łąk, warto brać pod uwagę takie kolory desek, jak Gliniany brąz, Orzechowy brąz, czy Herbaciany zielony. Dom nad jeziorem? Na pewno kolory, jak Piaskowy żółty czy Gliniany brąz, a także Morski będą dobrym wyborem. W górskim otoczeniu zaś odnajdą się takie barwy, jak Bazaltowy szary, Metaliczny zielony czy Szary łupek.

Barwne kolekcje, łatwiejszy wybór

Cztery nowe kolekcje kolorów desek zostały stworzone, by ułatwić Klientom decyzje o wybraniu odpowiedniej kolorystyki domu. Expressive, Classic, Design i Natural? Wybierz kolor z kolekcji, która najbardziej pasuje do Twojego stylu życia, do otoczenia, w którym znajduje się dom.

  • Expressive

Kolekcja dla osób lubiących śmiałe i intensywne kolory, dzięki którym można stworzyć dom z charakterem. Bogata paleta jest tak zaprojektowana, aby uzupełniać i kontrastować z innymi barwami. Nasycone kolory są inspirowane cegłą czy metalem. Expressive to m.in. takie kolory, jak czerwień cegły, szarości, metaliczny zielony, szary łupek czy bazaltowy szary.

  • Classic

Osobom preferującym spokój, elegancję i harmonię są dedykowane delikatne i łagodne odcienie z kolekcji Classic. Paleta kolorów takich, jak bieli, szarości, herbaciany zielony czy niebieski, została dobrana tak, aby tworzyć spokojne i przytulne kompozycje.

  • Design

Monochromatyczna paleta barw, podkreślająca nowoczesne, odważne projekty. Kolekcja Design oparta na czarnych i szarych odcieniach, to przykład, że mniej znaczy więcej. Jest w niej także czysta biel, ale i srebrny czy platynowy szary.

  • Natural

Najlepsza kolorystyka, gdy chcemy zintegrować dom z otaczającą naturą. Kolory są inspirowane barwami i teksturami występującymi w przyrodzie. Natural to odcienie brązu takie, jak piaskowy, gliniany, orzechowy czy czekoladowy, ale to także szarość i kolor morski.

W każdej kolekcji jest sześć kolorów. Co ważne, deski mogą być zarówno w wersji WOOD, czyli z rysunkiem drewna, jak i SMOOTH – gładkie. Jest w czym wybierać!

Partner

Cedral