Fot. Rafael Soldi | Arch. Shed Architecture & Design, Albert Orin Bumgardner

Zachowana wizjaarchitekta

Pierwotnie zaprojektowany przez wybitnego architekta z Seattle, Ala Bumgardnera. Dom z 1958 roku przeprojektowano tak, aby odzwierciedlał historie życia nowych mieszkańców, przy jednoczesnym szacunku dla jego znaczenia architektonicznego. Dom znajduje się w zachodniej części Seattle, na szczycie klifu z pięknymi widokami na wyspę Vashon, Góry Olimpijskie i Puget Sound.

Fot. Rafael Soldi | Arch. Shed Architecture & Design, Albert Orin Bumgardner

Podejmując się renowacji rezydencji o znaczeniu architektonicznym, należało wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Obecny stan, wizję pierwotnego architekta oraz to, w jaki sposób istniejący projekt może dostosować się do współczesnych wymagań i wyjątkowej osobowości nowych właścicieli. Podejście to wymagało szczegółowej oceny każdej przestrzeni i dostosowania zakresu interwencji w celu poszanowania i ulepszenia istniejącej struktury. W niektórych obszarach wystarczały zmiany minimalistyczne. Inne domagały się zmian bardziej kompleksowych. Modyfikacje te miały na celu nie tylko zachowanie oryginalnej architektury, ale także płynne wkomponowanie jej w tkankę współczesnego życia i charakterystyczną tożsamość jego nowych właścicieli.

Fot. Rafael Soldi | Arch. Shed Architecture & Design, Albert Orin Bumgardner

Przygotowując nowy wygląd domu, nacisk położono na otwartość i funkcjonalność. Wnętrze zrestrukturyzowano tak, aby wykorzystać naturalne światło i kadrować malownicze widoki. Wejście przekształcono dzięki nowym drzwiom wejściowym, zabudowie wykonanej na zamówienie i elegancko wytapetowanej toaletce. W kuchni usunięto ścianę, aby poprawić przepływ i połączenie z Puget Sound. Połączenie niestandardowej zabudowy i przemyślanej stolarki łączy oryginalną architekturę z nowo wstawionymi elementami.

Fot. Rafael Soldi | Arch. Shed Architecture & Design, Albert Orin Bumgardner

Problem zbyt otwartej sypialni głównej rozwiązano poprzez zmianę konfiguracji jej wejścia poprzez powiększoną garderobę. Dwustronny kominek łączący się z salonem odnowiono, wykończono płytką z glazurowanej cegły i wizualnie oddzielono od sypialni. Strategicznie rozmieszczone wewnętrzne oświetlenie i lustra zapewniają prywatność i ciągły nacisk na światło. Łazienkę starannie przerobiono i odświeżono za pomocą niestandardowych mebli i efektownych czarno-białych płytek. Na południowym krańcu domu dwie istniejące łazienki przekształcono w jedną z drzwiami oddzielającymi toaletę od łazienki z prysznicem. Łazienka łączy się z pokojem dziecięcym na jednym końcu i wspólnym korytarzem na drugim. Eliminuje to potrzebę łazienki dla gości, zapewniając jednocześnie prywatność przylegającej sypialni.