Le Sorelle

Special Umbria
Partnerzy

O inspiracji

Le Sorelle jest pełne ponadczasowego toskańskiego uroku. Niedaleko wybrzeża Versilian, wśród zielonych wzgórz niedaleko Lukki. Odrestaurowany w 2018 roku, dom został unowocześniony, zachowując jednocześnie swój ogromny urok i oryginalne cechy.

Piękne podłogi i wysokie drewniane sufity łączą się z delikatną paletą kolorów, naturalnymi lnianymi tkaninami i ręcznie robionymi meblami. Całość tworzy przestronne, a jednocześnie ciepłe wnętrze. Z każdego okna widać ogród, gaje oliwne i toskańskie wzgórza. Natomiast na zewnątrz ogród z basenem oferuje różne przestrzenie do jedzenia, siedzenia i relaksu, oferując zarówno słońce, jak i cień.

Na piętrze Le Sorelle znajdują się trzy dwuosobowe sypialnie z łazienkami. Na parterze znajduje się mniejszy pokój, idealny dla jednej osoby dorosłej lub dwójki dzieci, z widokiem na ogród i łazienką z prysznicem. Wszystkie pokoje zaprojektowano z myślą zarówno o formie, jak i funkcjonalności. W oknach znajdują się moskitiery i dużo miejsca do przechowywania. Czyste, białe linie nowoczesnej kuchni bez trudu wpasowują się w tradycyjne otoczenie. Na wyspie znajduje się zlew i płyta gazowa. Dodatkowo piekarnik znajduje się w szeregu szafek z tyłu. Kuchnia, jadalnia i salon łączą się ze sobą, ale każda z nich zachowuje swój własny charakter i przestrzeń. Centralna jadalnia jest prosta, ale wyrafinowana i wykorzystuje naturalne materiały. Część dzienna jest przytulna i elegancka z białą lnianą narożną sofą i wygodnymi fotelami. Wszystko to połączono z tkaninami o bogatej fakturze, dziełami sztuki, oświetleniem i książkami.

Lokalizacja: Lukka, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA