Les Rochers – obserwatoria piękna

La Shed Architecture Maxime Brouillet
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Na wyspie Havre Aubert, najbardziej wysuniętej na południe z Wysp Magdaleny, na zachodnim krańcu, gdzie można kontemplować najpiękniejsze zachody słońca, stoi Les Rochers. Wycięte profile brył nawiązują do obrazu klifów otaczających Wyspy. Te dwa domy o rzeźbiarskich sylwetkach zapraszające morski krajobraz do wnętrz, oferują graficzną i ucieleśnioną wizję domu Madelinan. Ten przesiąknięty duchem Maritimes projekt świadczy o architekturze wrażliwej na kontekst. Dzięki dwóm prostym bryłom z fasadami pokrytymi gontem cedrowym z szacunkiem wtapia się w krajobraz.

Zainspirowani tradycyjnym domem dwuspadowym, architekci zaproponowali współczesną wersję STODÓŁ. Asymetryczny kształt Les Rochers to ukłon w stronę Maison des Îles – architektonicznej perełki wyspy. Architekturę wnętrz obu rezydencji Les Rochers nasycono estetyką nadmorskich domów, utrzymaną w minimalistycznej bieli. Główny dom jest większy i bardziej wyrafinowany. Linie są bogate i delikatne, nadając wnętrzom głębię i fakturę. Architekci stworzyli zrównoważony język kojących wnętrz.

Widoki, orientacje i dynamika między dwoma domami kierowały planem. Dzięki 360-stopniowej panoramie Les Rochers stanowią obserwatoria piękna wysp. Otwory odsłaniają zapierające dech w piersiach widoki i wzmacniają wrażenie żywych obrazów. Z kolei jasne odcienie architektury wnętrz pozwalają słońcu tańczyć na ścianach, tworząc rozżarzone obrazy. Jak we wszystkich projektach firmy, indywidualny projekt i wrażliwa dbałość o szczegóły przyczyniają się do piękna i siły projektu. Znajdując równowagę między urokiem a prostotą, Les Rochers oferuje ciepłą atmosferę i spektakularne widoki.

Lokalizacja: Havre Aubert Island, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA