Leśna kryjówka na przedmieściach

Advanced Architecture Lab[AaL], Wiki World Ting Wu
Partnerzy

O inspiracji

Projekt zlokalizowano na przedmieściach Wuhan w Chinach. Właściciele to czteroosobowa rodzina, która chciała mieć domek letniskowy na łonie natury. Dom zbudowano z lekkiej drewnianej konstrukcji i ukryto w lesie.

Paul, właściciel, wywodzi się ze środowiska naukowego. „Ten drewniany dom to dla mnie zarówno nagroda, jak i miejsce, do którego mogę przyjść i złapać oddech, kiedy czuję się przytłoczony. Wyobrażam sobie, że przyszły styl życia będzie bardziej polegał na doświadczeniu niż na osiągnięciach. Pogoń za osiągnięciami często wiąże się z niepokojem. Podczas gdy doświadczenie jest łatwiejsze do zdobycia i bardziej ugruntowujące i wzbogacające”. troska o pole, odpowiedź na południowy klimat, w którym rodzina może nadal przebywać pod jednym dachem w porze ekspozycji i deszczowych dni.

Piętro chaty podzielone jest na dwa przestrzenne bloki, a my chcieliśmy stworzyć przestrzenne doznania. Takie, które można by w pełni wkomponować w naturę, z ogromnym tarasem wychodzącym na las pod okapem i oddzielnym pomieszczeniem z kominkiem. Tak rodzina nadal może uzyskać względnie niezależną od siebie przestrzeń podczas wakacji. Salon i łazienka są ze sobą połączone schodami prowadzącymi na poddasze. Dwie sypialnie znajdują się na dwóch końcach trójkątnego strychu. Zainstalowaliśmy ukrytą klimatyzację i system oświetlenia, aby nadać przestrzeni bardziej czystą i geometryczną teksturę.

Lokalizacja: Wuhan, Chiny
Tekst: nowoczesna STODOŁA