LOFT A1

TO TASTE DESIGN
Partnerzy

O inspiracji

Zwykłe życie w niezwykłym lofcie.
Początkujący rosyjski projektant Maxim Zhukov stworzył te cudowne wizualizacje nowoczesnego loftu, pełne industrialnego stylu, który tu idealnie pasuje.Loft znajduje się blisko Petersburga w Rosji. Typowe industrialne wnętrze o wielkości 77 m2, podzielone na 3 pomieszczenia z mnóstwem niewykorzystanej przestrzeni, staje się nowoczesnym, spójnym, otwartym mieszkaniem z różnego rodzaju antresolami, podestami i balkonami. Wysoka przestrzeń i stare cegły, wyeksponowane rury i kable, a do tego stalowe belki – wszystko to tworzy w sumie interesującą i kreatywną atmosferę.
Projekt jest obecnie w budowie. Właściciel loftu jest dyrektorem w dużej sieci sklepów sportowych w Rosji. Prowadzi aktywny, nowoczesny i barwny styl życia, interesuje się sportem, podróżami i nowymi trendami. Nienawidzi wystawnych żyrandoli, lakierowanego dębu, złotych detali i innych „pałacowych” ozdób, typowych dla nowobogackich Rosjan. Dlatego poprosił o nowoczesną, dynamiczną i otwartą przestrzeń loftu, z industrialną atmosferą, starodawnymi teksturami i kolorowymi dekoracjami, które pomogą stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze.
Główny zamysł związany z wykończeniem opiera się na żółto-czarnych znakach ostrzegawczych. Duże nadruki na drzwiach w stylu „EXIT” lub duże „WC” pomagają poruszać się w przestrzeni i przełamują powagę tego miejsca. Szczególnym wyzwaniem było wykorzystanie maksymalnej wysokości (3,8 m) i dlatego w kuchni i łazience stworzono dodatkowe podesty, a w pokoju dziecięcym powstała wnęka z łóżkiem. W sypialni zbudowano sporą konstrukcję mini balkonu, gdzie właściciel może siedzieć i przeglądać spokojnie zdjęcia ze swoich podróży.

Lokalizacja: okolice Petersburga, Rosja
Tekst: nowoczesna STODOŁA