Mała Ziemia jako klasyczna A-frame

Mała Ziemia

Partnerzy

O inspiracji

W sercu Mazowsza, na północy-zachód od Warszawy w tajemniczej Nowej Wsi-Śladów zlokalizowano zmysłową kabinę o klasycznym kształcie litery A. Mała Ziemia, bo to właśnie o niej mowa, jest owocem pracy pary – Moniki i Michała. Zwariowana para to globtroterzy, którzy nie dali zamknąć się w czterech ścianach podczas pandemii. Ruszyli w podróż życia zabytkowym vanem. Zwiedzali Europę. Podczas tej podróży karmili duszę, pracowali nad ciałem, a przede wszystkim snuli plany na przyszłość. W ten sposób powstał obiekt wypoczynkowy, gdzie to dusza i ciało wiodą prym – lenistwo dozwolone wyłącznie w uduchowionej formie.

Mała Ziemia – minimalizm wypoczynku

Mała Ziemia powstała z wypadkowej marzeń nomadów z jednoczesnym pragnieniem osiedlenia. Dlatego też polska A-frame nie przypomina domu rodzinnego, lecz przystanek na drodze, jednak błogi, wyczekiwany, w pełni wyposażony. Jak mówią Właściciele – Monika i Michał – to design był dla nich najważniejszy. Niebanalne wyposażenie nie mogło odciągać uwagi od bycia-ze-sobą, bez zbędnych rzeczy materialnych. „Meble i akcesoria staraliśmy się dobrać tak, aby były to rzeczy nietuzinkowe, aby samo spojrzenie na nie sprawiało przyjemność, a ich użytkowanie było dobrym uczuciem. Pragnęliśmy, aby domek był piękny, ale też dobrze zaplanowany. Jest mały i skromny, ale na pewno odetchniesz tu przestrzenią i poczujesz harmonię. Rok życia w kamperze nauczył nas minimalizmu i uświadomił, że wielu z rzeczy, które na co dzień nas otaczają, tak naprawdę nie potrzebujemy”.

Obiekt otaczają dwa hektary łąk – nie ma sąsiadów. Tutaj towarzyszą wyłącznie zwierzęta i szum rzeki. Bez obaw, Mała Ziemia podłączona jest do sieci. Jest klimatyzacja, pompa ciepła, a nawet Internet. „Cenimy sobie także spokój i to nie tylko ten dookoła nas. Spokój ducha i spojrzenie w głąb siebie są dla nas równie ważne. Dlatego stworzyliśmy dla ciebie selekcję przedmiotów, które pomogą ci w medytacji, jodze lub po prostu w zastanowieniu się nad tym kim i czym jesteś”. Nie pozwól Małej Ziemi na osamotnienie i rezerwuj pobyt już teraz. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki obiektu oraz śledzenia Instagrama Moniki i Michała.

Lokalizacja: Nowa Wieś-Śladów, Polska