Malapai Tower House

The Ranch Mine Dan Ryan Studio
Partnerzy

O inspiracji

Pośród lasu sosnowego w Arizonie stoi Malapai Tower House – rezydencja jednorodzinna z trzypiętrową wieżę z zardzewiałej stali wyłaniającą się z zielonej przestrzeni.

„Termin „Malapai” wywodzi się z amerykanizacji słowa „malpaís”. W języku hiszpańskim oznacza zły teren. Zazwyczaj odnosi się do terenu charakteryzującego się erodowaną skałą wulkaniczną” – wyjaśnia studio. Wykorzystali nierówny teren na swoją korzyść. Dom zbudowano na skromnej polanie na szczycie wzgórza. Strategicznie ustawiono dom tak, aby zminimalizować zakłócenia w drzewach i zmaksymalizować widoki na przyrodę.

Zbliżając się do rezydencji krętą polną drogą, gości wita elewacja pokryta rustykalną stalą i drewnem, uzupełniona cokołem z kamienia pozyskiwanego lokalnie. Stanowi to środek ochronny przed potencjalnymi pożarami lasów. Podwyższone patio oferuje zapierające dech w piersiach 180-stopniowe widoki, zapewniając bezpieczny punkt obserwacyjny do obserwacji lokalnej dzikiej przyrody.

Wewnątrz rustykalna estetyka jest kontynuowana dzięki umeblowaniu w naturalnych odcieniach, fakturach i akcentach drewna. Część dzienna na otwartym planie może pochwalić się obszerną bryłą o podwójnej wysokości, z wapiennym kominem. Pełnowymiarowe okno przyciąga wzrok w górę, ku drewnianemu sufitowi. Ta wytrzymała paleta łączy w sobie nowoczesny luksus, w tym podgrzewane betonowe podłogi i w pełni wyposażoną kuchnię. Dzięki zaangażowaniu w rzemiosło i różnorodne doświadczenia życiowe, The Ranch Mine zapewnia dom, w którym nowoczesny styl życia spotyka się z dzikim pięknem.

Lokalizacja: Flagstaff, Arizona, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA