Michelberger Farm

Sigurd Larsen Kkrom Services
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Duński architekt odnowił farmę w Spreewaldzie w Niemczech, tworząc nowe skrzydło pokoi gościnnych, które na nowo interpretuje styl XIX-wiecznego kompleksu z czerwonej cegły.

Michelberger nabył obiekt w 2018 r. z myślą o stworzeniu „rolniczego i holistycznego ekosystemu”. Miał zarówno dostarczać składniki do berlińskiego hotelu marki, jak i zapewniać gościom nowe przestrzenie do pobytu i spożywania posiłków. „Gospodarstwo składało się z czterech skrzydeł otaczających wewnętrzny dziedziniec, a wszystkie budynki wykończono z czerwonej cegły” mówi Larsen. „Trzy pozostałe budynki wzniesiono w XIX wieku z czerwonej cegły, a wszystkie z nieco innymi czerwonymi dachówkami na spadzistych dachach. Postanowiliśmy dokonać współczesnego tłumaczenia tej typologii budynku. Pozostawiliśmy parter przezroczysty zarówno w kierunku wewnętrznego dziedzińca, jak i otwartych zielonych pól”.

Na przeszklonym parterze znajduje się duża wspólna jadalnia z długim stołem wykonanym z odzyskanych drewnianych belek z dawnego budynku oraz ceglanym blatem i miejscem do przygotowywania posiłków. Budynek od wschodu przecina kwadratowa wieża widokowa. Obrócono ją tak, że jeden z jej narożników wystaje ponad dach budynku głównego. U podstawy tej wieży wykonano wycięcie pod kominek, który otacza podwyższona część wypoczynkowa. Wewnątrz wieży metalowe schody prowadzą na dach. Stamtąd goście mogą podziwiać widoki na okolicę i korzystać z wanny na świeżym powietrzu.

Na pierwszym piętrze pod stromym dachem budynku umieszczono szereg sypialni. Wyposażono je jedynie w niezbędne rzeczy, takie jak łóżko, lampa i miejsce na torbę. Balkonowy korytarz obok pokoi wyposażono w biurka do pracy z widokiem na wspólną jadalnię poniże.

Lokalizacja: Spreewald, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA