Minimalistyczne ogrodzenie od XCEL

XCEL

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

nowoczesne STODOŁY urzekają swoją prostotą i funkcjonalnością. Te niezwykłe domy już od kilku lat cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród miłośników minimalizmu i ekologicznych rozwiązań. W dzisiejszym artykule piszemy jednak nie tylko o zaletach tego typu budynków. Poruszamy też temat nieco mniej popularny i odpowiadamy na pytanie, jak powinno wyglądać ogrodzenie nowoczesnej STODOŁY.

Czym jest nowoczesna STODOŁA?

Zacznijmy od tego, po czym rozpoznać nowoczesną STODOŁĘ. Te efektowne domy o prostej, zwartej bryle są najczęściej projektowane na bazie prostokąta lub litery L. Mają dwuspadowy dach, ale bez okapu, wykuszy, balkonów czy innych wystających elementów. Główną rolę odgrywają tu starannie dobrane materiały. Naturalne drewno i kamień przywodzą na myśl wiejskie zabudowania, a szkło i beton wprowadzają nutkę industrialnej surowości i nowoczesności. Każdy detal jest tu dokładnie przemyślany i to nie tylko ze względu na estetykę. nowoczesne STODOŁY to budynki energooszczędne i funkcjonalne. Stosuje się w nich rozwiązania typowe dla domów pasywnych, a rozkład pomieszczeń jest dyktowany potrzebami mieszkańców. W salonie często występują duże przeszklenia, więc przestrzeń jest jasna i otwarta na przyrodę.

Ogrodzenie nowoczesnej STODOŁY

Zastanówmy się, jak powinno wyglądać ogrodzenie nowoczesnej STODOŁY. Podobnie jak budynek musi wyróżniać się ponadczasowym minimalizmem i funkcjonalnością. Do jego wykończenia warto zastosować materiały, które występują na elewacji domu lub przynajmniej nawiązać do nich kolorystycznie. Każdy detal powinien być maksymalnie przemyślany i ukierunkowany na potrzeby mieszkańców. Szczególnie ważna jest funkcjonalność stref wokół furtki i bramy wjazdowej. Nie bez znaczenia jest również estetyka. Z jednej strony ogrodzenie nowoczesnej stodoły musi podkreślać piękno budynku, a z drugiej dobrze się prezentować również od strony posesji. Tworzy przecież tło dla roślin w ogrodzie, a jego fragmenty mieszkańcy widzą przez okna.

Minimalistyczne ogrodzenie Black Magic

Ciekawym przykładem ogrodzenia jest realizacja Black Magic. Powstała ona na bazie materiałów, które podkreślają nutkę industrialności w projekcie – lanego betonu i lakierowanego na czarno aluminium. Jak przystało na ogrodzenie nowoczesnej STODOŁY, króluje tu minimalizm. Ogrodzenie ma prostą, zwartą formę, więc mimo dużych okien mieszkańcy domu mogą się cieszyć pełnią prywatności.

Projektant zadbał o najdrobniejsze detale. Minimalistyczna furtka i brama przesuwna zostały wykończone gładką, lakierowaną na czarno blachą aluminiową. Na lewo od wejścia znajduje się dwa elementy wykonane z pionowych profili aluminiowych, które nawiązują do elewacji budynku i podkreślają nowoczesną formę ogrodzenia. Na pierwszym z nich umieszczono panel z przelotową skrzynką na listy oraz wideodomofonem marki ABB. Urządzenie zapewnia wysoką jakość obrazu i współpracuje z systemem IP Welcome Home, więc można je zintegrować z systemem zarządzania budynkiem. Przy pomocy aplikacji mobilnej można też otwierać furtkę i bramę wjazdową. Na drugim elemencie, nieco dalej od furtki, znajduje się nazwa ulicy i numer domu. Dzięki zastosowaniu energooszczędnej technologii LED podświetla się on po zapadnięciu zmroku, ułatwiając znalezienie właściwego adresu.

Z myślą o koszach na śmieci przy ogrodzeniu wydzielono przestrzeń gospodarczą, do której można się dostać przez dwie niezależne furtki od strony ogrodu i ulicy. Kubły są więc zasłonięte i nie wpływają na ogólną estetykę posesji. W ogrodzenie wkomponowano też skrzynkę elektryczną, zabudowując ją aluminiowym panelem z numerem domu i odpowiednio oznaczonymi drzwiczkami.

Jesteście ciekawi innych rozwiązań ogrodzeniowych od firmy XCEL? Zapraszamy do zakładki oraz do śledzenia codzienności firmy na ich mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Partner

XCEL