Minimalistyczny dom kamienny w Hudson Valley

Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Ten minimalistyczny domek, stojący w lesie na szczycie wzgórza, stał się idealnym miejscem na weekendowe wypady dla młodej pary, mieszkającej w stanie Nowy Jork w USA.
Na działce w Hudson Valley stał kiedyś dwupiętrowy dom, ale właściciele chcieli go przebudować i zlecili to zadanie firmie TAKATINA z Putnam Valley. Architekci mieli pozostawić stare, kamienne ściany i kamienny mur, który jest charakterystyczną cechą tutejszego krajobrazu.Firma TAKATINA rozebrała stary dom i przekształciła go w mniejszy, parterowy budynek z dużą piwnicą. Położono nowy, metalowy dach, a starą kamienną konstrukcję połączono z drewnem, wykończonym cedrowym obiciem. W ten sposób powstała forma monolitycznej STODOŁY, która pasuje do starych, surowych kamieni.
W ścianie południowej umieszczono duże drzwi przesuwne, które otwierają się na drewniany taras. Pozostałe okna i drzwi ulokowano tak, by wypełniały wnętrze naturalnym światłem. Ich zadaniem jest także odpowiednie połączenie między nowoczesnymi elementami wykończeniowymi we wnętrzu, a rustykalnym kamieniem po stronie zewnętrznej.
Główna przestrzeń dzienna to salon w stylu loftowym, zorganizowany na otwartym planie, który obejmuje również kuchnię i jadalnię. Pomieszczenie ma wysoki sufit i odsłonięte belki. Świetlik o sporych rozmiarach, umieszczony od strony północnej, pozwala doświetlić spore wnętrze, nadając mu jeszcze przestronności. Stół o ciężkich, metalowych nogach, solidne, drewniane krzesła oraz szklane klosze na oświetlenie sprawiają, że miejsce to ma nieco industrialny charakter.
W nowej, wschodniej części domu ulokowano dwie sypialnie z minimalną ilością mebli oraz łazienkę. Belki sufitowe w sypialni pomalowano tym razem na biało, by rozjaśniły wnętrze i współgrały ze światłem. Łazienkę wykończono marmurowymi płytkami, które w połączeniu z dębową szafką pod zlewozmywak i oświetleniem z firmy Niche Modern, dodają wnętrzu elegancji.

Minimalistyczny dom kamienny to spełnienie marzeń o własnych czterech kątach. Jeśli i Ty marzysz o własnym domku, zajrzyj tutaj.

Lokalizacja: Hudson Valley, Nowy Jork, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA