Na uroczych wiejskich terenach w Coatesville

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Na uroczych wiejskich terenach w Coatesville na północnym wybrzeżu Auckland zrealizowano niezwykły projekt. Koncepcja umożliwiła całkowitą przebudowę istniejącego jednopoziomowego postmodernistycznego domu murowanego.

W rezultacie pierwotne 430 m2 przekształcono w okazałą i godną uwagi przestrzeń mieszkalną o powierzchni użytkowej równej 1120 m2.Realizacja projektu przekształciła się w stworzenie domu będącego przygodą dla odwiedzających go ludzi. Przejście przez poszczególne pomieszczenia od wejścia do ogrodu, ma zachęcać do zatrzymywania się, podziwiania przestrzeni i refleksji.

Dom charakteryzuje się prostoliniową formą dachu dwuspadowego z silnie zaakcentowanym, symetrycznym systemem komunikacji. Pomieszczenia ciągną się od wjazdu i garażu, przez kuchnię i przestrzeń wspólną po basen i budynek przy basenie.

Na piętrze główna sypialnia i przestrzeń mieszkalna rozciągają się prostopadle do głównego budynku i wizualnie łączą z podwórkiem, po obu stronach głównego dwuspadowego dachu. Pomieszczenia spaja korytarz łączący skrzydło zachodnie z głównym salonem, salą medialną i salą gier z trzema sypialniami, łazienkami i pomieszczeniami usługowymi.

nowoczesna STODOŁA prezentuje się najefektywniej od strony basenu. Skąd podziwiać można piękne kształty bryły oraz kontrast pomiędzy drewnem cedrowym i gładkim białym tynkiem na elewacji. Całości efektu dopełnia dach z blachy na rąbek w ciemnym kolorze.

Lokalizacja: Coatesville, Auckland, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA